کد خبر 102403

طبق اعلام مرکز آمار دولت فدرال آلمان شاخص خرده‌فروشی ماه دسامبر نسبت به ماه نوامبر سال 2020 با افت شدید 9.6 درصدی روبرو شده و این در حالی است که پیش‌بینی‌ها حکایت از کاهش 2.6 درصدی داشت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شاخص خرده‌فروشی آلمان به دلیل اعمال سیاست قرنطینه شدید دولت این کشور برای مقابله با ویروس کرونا با افت شدید مواجه شد.

طبق آمارهای منتشر شده شاخص خرده‌فروشی ماهانه آلمان در ماه دسامبر نسبت به ماه نوامبر با افت شدید 9.6 درصد مواجه شد و این در حالی است که میزان شاخص خرده‌فروشی در ماه نوامبر نسبت به ماه اکتبر رشد 1.1 درصدی را ثبت کرده بود. پیش‌بینی‌ها حکایت از افت 2.6 درصدی شاخص خرده‌فروشی داشت اما آمارهای واقعی دولت فدرال بسیار بیشتر از این مقدار بود.

بررسی شاخص خرده‌فروشی سالانه در آلمان طبق آمارهای منتشر شده مرکز آمار فدرال کشور حکایت از افت 1.5 درصدی نسبت به دسامبر سال گذشته دارد. این در حالی است که اقتصاددانان پیش‌بینی کرده بودند که شاخص خرده‌فروشی ماه دسامبر 2020 نسبت به دسامبر سال گذشته با رشد 5 درصدی مواجه خواهد شد اما آمار واقعی دولت فدرال افت 1.5 درصدی را نشان داد.

دولت فدرال آلمان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در کشور مقررات سخت قرنطینه را اجرایی کرده و این مقررات را تا میانه ماه فوریه تمدید کرده است. این تعطیلی‌ها شامل مدارس و مهد کودک‌ها شده است اما فعالیت‌های تجاری از محدودیت‌های کمتری برخوردار شده‌اند.  

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها