کد خبر 102390

قیمت جهانی نفت در اولین ماه سال 2021 توانست با بازدهی 8 درصدی به کار خود پایان دهد و این در حالی است که طبق گزارش مؤسسه فیچ چشم‌انداز قیمت نفت در آینده مثبت خواهد بود.

 به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت در معاملات امروز بازارهای آسیایی اندکی افزایش یافت اما همچنان در نتیجه فشار بر تقاضا به دلیل محدودیت‌های اقتصادی در جهان از افزایش بیشتر قیمت جلوگیری می‌شود.

نفت برنت در معاملات امروز با افزایش 10 سنتی به هر بشکه 55 دلار و 14 سنت رسید و نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز تقریبا بدون هیچگونه افزایشی در نقطه 52 دلار و 21 سنت قرار دارد.

بررسی میزان بازدهی قیمت نفت در ماه ژانویه حکایت از آن دارد که هر دو قیمت پایه نفت در اولین ماه سال 2021 رشد 8 درصدی را تجربه کرده‌اند.

امید سرمایه‌گذاران به افزایش تقاضا در آینده از جمله عواملی است که می‌تواند قیمت نفت را با افزایش مواجه کند. افزایش روند تزریق واکسن کرونا و کاهش آمار ابتلا به کرونا در بسیاری از کشورهای جهان از جمله نشانه‌های چشم‌انداز مثبت قیمت نفت در آینده است.

مؤسسه رتبه‌بندی فیچ در گزارشی اعلام کرده است تقاضا در سراسر جهان به ویژه در آسیا و آمریکای شمالی ریکاروی خواهد شد. طبق این گزارش بازار نفت در اروپا و آمریکای لاتین به دلیل ریکاوری کندتر اقتصادی در این مناطق آهسته‌تر خواهد بود.

طبق نظرسنجی اقتصاددانان انتظار می‌رود که قیمت نفت در سراسر سال 2021 در همین محدوده نوسان پیدا کند.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها