کد خبر 102132

تعطیلات سال نوی چینی در تاریخ 11 تا 17 فوریه باعث کاهش تقاضا و افت قیمت ورق گرم فولادی هم در بازار صادراتی و هم در بازار داخلی شده است اگرجه قیمت قرادادهای آتی در بورس آتی کالای شانگهای با افزایش قیمت مواجه شده است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از نشریه متال بولتن، قیمت هر تن ورق گرم فولادی چین در معاملات روز دوشنبه به دلیل در پیش بودن تعطیلات سال نوی چینی در ماه فوریه با کاهش همراه شد.

قیمت هر تن ورق گرم فولادی در شانگهای چین 684 تا 690 دلار معامله شد که نسبت به جلسه معاملاتی قبل کاهش داشته است. تاجران بازار فولاد در چین می‌گویند که وضعیت معاملات ورق گرم فولادی بازار داخلی چین در حال حاضر معتدل است. برخی می‌گویند که بسیاری از تاجران برای جشن گرفتن تعطیلات 11 تا 17 فوریه سال نوی چینی به خانه‌های خود رفته‌اند و از تجارت دست کشیده‌اند که همین امر افت تقاضا را نسبت به روزهای قبل در پی داشته است.

در بخش صادرات نیز قیمت هر تن ورق گرم فولادی فوب بنادر اصلی چین روز دوشنبه به 640 دلار رسیده است که نسب به روز قبل یعنی جمعه افت 20 سنتی داشته است. یکی از کارخانه‌های موجود در شرق چین قیمت هر تن ورق گرم را این هفته 680 دلار فروخته است که حدود 10 دلار نسبت به هفته قبل افت قیمت داشته است.

بازرگانان فولادی بر این عقیده هستند که طی هفته‌های آینده قیمت ورق گرم فولادی با افت بیشتری به دلیل در پیش بودن تعطیلات سال نوی چینی همراه خواهد شد و در حال حاضر نیز یک ماه مانده به تعطیلات هم بازار صادراتی و هم بازار داخلی با افت تقاضا مواجه شده است.

اکنون قیمت هر تن ورق گرم فولادی در بورس آتی کالای شانگهای چین برای تحویل ماه می که شلوغ‌ترین بخش بازار آتی است روز دوشنبه 4426 یوان بسته شد که نسبت به روز جمعه 64 یوان افزایش داشته است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها