کد خبر 102125

کمیته ملی روابط آمریکا و چین در واشنگتن اعلام کرد

طبق آماری که کمیته ملی روابط آمریکا و چین منتشر شده است میزان سرمایه‌گذاری آمریکا در اوراق و سهام چین حدود 1.2 تریلیون دلار است که 5 برابر بیشتر از آمارهای رسمی وزارت خزانه‌داری آمریکا ست و این در حالی است که سرمایه‌گذاری چین در اوراق آمریکا به بیش از 2 تریلیون دلار رسیده است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، کمیته ملی روابط آمریکا و چین که یک گروه از مقامات دیپلماتیک و تجاری در واشنگتن است آماری را منتشر کرده است که طبق آن میزان سرمایه‌گذاری دو کشور در اوراق بدهی بسیار بیشتر از مقداری است که وزارت خزانه‌داری آمریکا منتشر کرده است.

طبق این گزارش میزان سرمایه‌گذاری آمریکا در اوراق بدهی و سهام چین حدود 1.2 تریلون دلار است که بیش از 5 برابر بیش از آمارهای رسمی وزارت خزانه‌داری آمریکاست. دلیل این اختلاف بر اساس این گزارش به ساختار پیچیده برخی شرکت‌های چینی در انتشار سهام باز می‌گردد.

همچنین آمارها حکایت از این دارد که میزان سرمایه‌گذاری چین در اوراق و سهام آمریکا بیش از 2 تریلیون و 100 میلیارد دلار است که 36 درصد بیشتر از آمارهای رسمی منتشر شده است.

در حال حاضر مشارکت مالی دو کشور چین و آمریکا به دلیل کنترل جریانات سرمایه در سطح بسیار پایینی قرار دارد. زمانی که سیاست باز بین دو کشور وجود داشت پرتفوی سرمایه‌گذاری ترکیبی دو کشور بیش از 9 تریلیون دلار بود در حالی که این رقم اکنون حدود 3 تریلیون دلار است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها