کد خبر 101460

قیمت صادراتی ورق گرم فولادی چین در روزهای اخیر افزایش ناچیزی داشته است اما در بازار داخل چین پیش‌بینی می‌شود به دلیل تمایل کارخانجات به افزایش ذخایر خود قبل از سال نو قیمت ها افزایش یابد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از متال بولتن، قیمت ورق گرم فولادی در بازار داخلی و صادراتی چین با افزایش قیمت مواجه شد اگرچه قیمت صادراتی افزایش ناچیزی داشت.

قیمت هر تن ورق گرم در شرق چین و در بندر شانگهای در روزجمعه 4680 تا 4730 یوان معادل 732 دلار در هر تن معامله ‌شد که نسبت به روز قبل بین 60 تا 70 یوان افزایش یافته است و این در حالی است که رشد هفتگی قیمت ورق فولادی گرم در شانگهای رشد 150 تا 160 یوان داشته است.

در شمال چین و در بندر تانگشان قیمت هر تن ورق گرم بین 4400 تا 44540 یوان است که 30 یوان کاهش داشته است. سرمایه‌گذاران بازار ورق فولادی در شانگهای می‌گویند که فعالان بازار انتظار افزایش قیمت‌ها را در چند هفته آتی دارند چراکه کارخانجات صنایع پایین دستی در حال افزایش ذخایر خود قبل از سال نوی میلادی چین هستند تا بتوانند بعد از تعطیلات فعالیت خود را بی وفقه آغاز کنند.

قیمت صادراتی ورق گرم فولادی بنادر اصلی چین در روز جمعه رشد ناچیز 30 سنتی داشته است و به هر تن 657 دلار رسیده است. کارخانجات بزرگ چین پیشنهاد فروش ورق گرم فولادی با قیمت‌های 680 تا 710 دلار را داده‌اند اما کارخانجات خصوصی در کشور تمایل به فروش محصولات خود با قیمت های پایین‌تر دارند که در محدوده بین 655 تا 660 دلار در هر تن است که یکی از مهمترین دلایل آن نیز می‌تواند افزایش موجودی انبارهای آنها باشد. در حال حاضر مشتریان ویتنامی هر تن ورق فولادی چین را در کارخانجات خصوصی با قیمت 650 دلار تا 655 دلار نیز خریداری می‌کنند.

در بورس کالای شانگهای چین اکنون قیمت هر تن ورق گرم فولادی برای تحویل ماه می روز جمعه 4646 یوان در هر تن معامله شد که نسبت به روز قبل 11 یوان بیشتر است.

انتهای گزارش

 

ارسال نظر

تازه ها