کد خبر 101277

افزایش قیمت قراضه آهن در جهان باعث شده است که کارخانجات ترکیه نیز قیمت هر تن بیلت فولادی خود را برای بازار داخلی و صادراتی افزایش دهند و به هر تن 530 تا 635 دلار برسانند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت شمش بیلت داخل ترکیه در نتیجه افزایش قیمت قراضه وارداتی و با وجود محدود بودن تقاضا برای این محصول رشد کرد.

در حال حاضر صادرکنندگان بیلت منطقه CIS به دلیل تعطیلات آخرسال فعلا در بازار حضور جدی ندارند. تعطیلات روسیه از اول تا 11 ژانویه طول می‌کشد  و در عوض 7 ژانویه آخرین روز تعطیلات در کشور اوکراین است.

کارخانجات فولاد ترکیه هنوز در حال خریداری قراضه آهن در قیمت‌های بالا هستند که همین امر باعث افزایش قیمت بیلت فولادی در داخل ترکیه شده است.

شاخص قیمت قراضه آهن در بنادر ترکیه  از مبدا شمال اروپا روز پنجشنبه 475 دلار برای هر تن بوده  در حالی که در تاریخ 30 دسامبر قیمت هر تن قراضه 464 دلار در هر تن بوده است.

همچنین قیمت بیلت پیشنهادی کشورهای CIS در محدوده 635 تا 640 دلار قرار دارد. ارزیابی هفتگی قیمت بیلت فولادی در بنادر ترکیه توسط متال بولتن در تاریخ 7 ژانویه 620 تا 635 دلار بوده و این در حالی است که در یک هفته گذشته قیمت بیلت فولادی در محدوده 610 تا 625 دلار قرار داشت. کارخانجات ترکیه نیز قیمت بیلت فولادی در بازار داخل و خارج را افزایش داده‌اند. قیمت هر تن بیلت فولادی ترکیه در بازار داخل و در محل درب کارخانه 630 تا 635 دلار در هر تن بوده که نسبت به هفته گذشته رشد 5 دلاری داشته است.

قیمت بیلت فولادی صادراتی  بنادر ترکیه نیز 630 تا 635 دلار در هر تن بوده که از هفته گذشته تاکنون 20 دلار افزایش یافته است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها