کد خبر 101126

کاهش قیمت جهانی نفت بعد از افت 1 درصدی دیروز امروز نیز به دلیل عدم حصول نتیجه در مذاکرات اوپک پلاس ادامه یافت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت جهانی نفت در معاملات آسیایی روز سه‌شنبه به دنبال بن‌بست مذاکرات اعضای اوپک‌پلاس افت کرد.

دیروز کشورهای اوپک پلاس درباره میزان افزایش تولید ماه فوریه تشکیل جلسه دادند اما این مذاکرات به نتیجه نرسید و قرار است امروز ادامه پیدا کند.

قیمت نفت آتی برنت بیش از 0/2 درصد کاهش یافت و به هر بشکه 50 دلار و 97 سنت رسید و نفت آتی وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز افت 0/15 درصدی را ثبت کرد و به هر بشکه 47 دلار و 55 سنت رسید.

عدم حصول نتیجه در مورد میزان افزایش ماه فوریه در اجلاس اوپک‌پلاس و تمدید مذاکرات در روز سه‌شنبه باعث شد هم نفت برنت و هم نفت آمریکا در معاملات دیروز افت 1 درصدی را ثبت کنند.  

ویروس کرونا در جهان همچنان در حال یکه‌تازی است و کشورهای بیشتری روی به اقدامات محدودکننده آورده‌اند. بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس برای سومین بار در این کشور روز دوشنبه قرنطینه سراسری اعلام کرد.

در نشست دیروز اوپک پلاس عربستان سعودی با افزایش عرضه نفت به بازار مخالف بود اما روسیه از افزایش عرضه به بازار حمایت می‌کرد که در نهایت مذاکرات به نتیجه نرسید و به روز بعد یعنی امروز موکول شد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها