کد خبر 101094

قیمت جهانی نفت در نتیجه انتشار خبرهایی مبنی بر حفظ عرضه نفت به بازار در همین سطح فعلی در نشست اوپک پلاس افزایش یافت و رکورد چند ماه اخیر خود را شکست.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت برنت امروز دوشنبه در بازارهای آسیایی در نتیجه احتمال عدم افزایش عرضه نفت به بازارها توسط اعضای اوپک‌پلاس از مرز 53 دلار در هر بشکه عبور کرد و به 53 دلار 17 سنت رسید.

جلسه اوپک پلاس امروز به صورت مجازی برگزار می‌شود و سرمایه‌گذاران انتظار دارند که میزان عرضه نفت به بازارها در ماه فوریه در همین سطح فعلی باقی بماند.

این تصمیم محرک قیمت نفت در بازار امروز شده و نفت برنت به هر بشکه 53 دلار و 17 سنت و نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز به 49 دلار و 71 سنت رسید.

همچنین نفت برنت تحویل ماه مارس با رشد 2.2 درصدی به هر بشکه 52 دلار و 94 سنت و نفت آمریکا برای تحویل ماه فوریه نیز با 2 درصد افزایش به 49 دلار و 50 سنت رسید.

شاخص‌های کلان اقتصادی نیز در جهت حمایت از قیمت نفت قرار دارند. تضعیف شاخص دلار و احتمال رشد اقتصاد جهانی در سال آینده دو فاکتور تاثیرگذاری هستند که می‌توانند قیمت نفت را از سطح فعلی بالاتر ببرند.

«محمد بارکیندو» دبیر کل اوپک دیروز یکشنبه اعلام کرد کشورهای اوپک پلاس آماده تعدیل عرضه نفت به بازارها با توجه به رصد شرایط کنونی جهان هستند.

یک تحلیل‌گر بازار نفت می‌گوید خبرهای مثبتی از نشست اوپک پلاس به گوش می‌خورد مبنی بر اینکه اعضا احتمالا عرضه نفت به بازارها را در همین سطح فعلی حفظ کنند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها