کد خبر 101023

طبق پیش‌بینی‌های متال بولتن در ماه دسامبر

افت عرضه و افزایش تقاضا در آمریکا باعث افزایش قیمت ورق گرم فولادی در آمریکا به 900 دلار در هر تن در سه ماهه اول سال 2021 خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محصولات زنجیره فولاد در سال 2020 با وجود پاندمی ویروس کرونا در جهان که تقاضا برای این محصولات را در مقطعی از سال به شدت تحت فشار قرار داد، رشد شگفت‌انگیزی را تجربه کردند و کمبود عرضه این محصولات در جهان در این رشد قیمتی به شدت اثرگذار بود.

بررسی محصولات زنجیره فولاد در سال 2020 نشان می‌دهد که قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران به ترتیب 66 درصد و 38 درصد رشد کرده است و این در حالی است که قیمت بیلت فوب دریای سیاه که قیمت پایه فروش فولاد در بازار داخل است، رشد 47 درصدی داشته است.

همچنین قیمت ورق گرم فولادی حوزه CIS در سال 2020 رشد 61 درصدی را از سر گذرانده است و این در حالی است که قیمت هر تن قراضه وارداتی ترکیه افزایش 56 درصدی داشته است.

نشریه متال بولتن در ماه دسامبر بعد از رشد قیمتی ورق گرم فولادی پیش‌بینی جدیدی را برای این محصول در آمریکا ارائه داد. قیمت هر تن ورق گرم فولادی آمریکا در ماه نوامبر به 727 دلار در هر تن رسید و این در حالی است که که خود نشریه متال بولتن پیش‌بینی نرخ 705 دلار را برای هر تن ارائه کرده بود.

بعد از این افزایش قیمتی این نشریه پیش‌بینی خود از قیمت ورق گرم فولادی آمریکا را آپدیت کرد. طبق گزارش این نشریه قیمت هر تن ورق گرم فولادی در سه ماهه اول سال 2021 به 900 دلار در هر تن خواهد رسید. افزایش قیمت محصولات تمام شده فولادی  و افزایش تقاضای ورق باعث تسریع در راه‌اندازی مجدد کوره‌های ذوب از رده خارج شده خواهد شد.

متال بولتن همچنین پیش‌کرده بود که تا پایان سه ماهه اول سال 2021 احتمال افزایش عرضه ورق گرم فولادی و افت قیمت این محصول، بسیار پایین است و قیمت‌ها در انتهای فصل اول سال آینده همچنان صعودی خواهند بود. از طرفی با تسریع و گسترش واکسن کرونا و افزایش هزینه‌های مصرف‌کننده در آمریکا تقاضا برای محصولات فولادی ساخته‌شده نیز افزایش خواهد یافت که این خود عاملی برای افزایش قیمت است.

امسال و در سال 2020 قیمت هر تن قراضه در مراکز فرآوری آمریکا رشد 400 درصدی را تجربه کرده است که در افزایش قیمت انواع مقاطع تخت از جمله ورق گرم فولادی تاثیرگذار بوده است.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها