کد خبر 100926

رویترز پیش‌بینی کرد

طبق نظرسنجی رویترز قیمت هر بشکه نفت در سال 2021 حدود 50 دلار و 67 سنت و قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز 47 دلار و 45 سنت خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، خبرگزاری رویترز در یک نظرسنجی از اقتصاددانان و تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده است که تقاضای نفت در سال آینده به دلیل جهش جدید ویروس کرونا در بریتانیا و احتمال وضع محدودیت‌های بیشتر مسافرتی نمی‌تواند خود را تا حد زیادی بازیافت کند.

تعداد 39 اقتصاددان و تحلیل‌گر در این نظرسنجی بر این عقیده بودند که قیمت نفت برنت سال آینده در محدوده 50 دلار و 67 سنت برای هر بشکه باقی خواهد ماند این در حالی است که ماه گذشته نتایج نظرسنجی رویترز نشان داد که قیمت نفت در سال آینده 49 دلار و 35 سنت خواهد بود.

همچنین اقتصاددانان و تحلیل‌گران نظرسنجی رویترز گفتند قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز هر بشکه 47 دلار و 45 سنت خواهد بود در حالی که ماه گذشته آنها عقیده داشتند قیمت هر بشکه نفت آمریکا در سال آینده 46 دلار و 40 سنت خواهد بود. هم نفت برنت و هم نفت آمریکا در نظرسنجی جدید رویترز بهبود یافته‌اند.

گونه جدید ویروس کرونا که این ماه در بریتانیا یافت شد نگرانی‌ها از بابت افزایش محدودیت‌های کرونایی و سیاست قرنطینه را افزایش داده است که عاملی برای فشار بر تقاضای نفت خواهد بود.

تحلیل‌گران عقیده دارند که بازگشت قیمت نفت به دوران قبل از شیوع کرونا بستگی زیادی به میزان اثرگذاری واکسن کرونا دارد. برخی از تحلیل‌گران نیز عقیده دارند که قیمت نفت تا اواخر سال 2022 یا 2023 به دوران قبل از کرونا باز نخواهد گشت.

انتهای خبر  

 

ارسال نظر

تازه ها