کد خبر 100921

مؤسسه فیچ پیش‌بینی کرد

طبق گزارشی که مؤسسه فیچ منتشر کرده است میزان تولید در بازه زمانی 2021 تا 2029 به طور میانگین سالانه 3.7 درصد رشد خواهد کرد که مهمترین دلیل آن کشف معادن جدید مس در شیلی و کاهش اثرات اقتصادی ویروس کرونا در سال آینده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، طبق گزارشی که مؤسسه فیچ چند روز پیش منتشر کرد تولید جهانی مس در یک دهه آینده  (2021 تا 2029 ) سالانه به طور میانگین 3.7 درصد رشد خواهد کرد و کل تولید جهانی مس از 21 میلیون و 500 هزار تن به 27 میلیون و 800 هزار تن در این بازه زمانی خواهد رسید.

تحلیل‌گران مس می‌گویند که در سال 2021 نسبت به سال 2020 تولید مس 6.9 درصد افزایش خواهد یافت. دلیل افزایش تولید مس کشف پروژه‌های جدید تولید مس و کاهش اثرات اقتصادی شیوع ویروس کرونا در جهان طی سال آینده است.

17

پیشتاز کشف پروژه‌های جدید تولید مس کشور شیلی بوده است و شرکت BHP انتظار می‌رود که اولین تولید خود در معدن جدید کشف شده «اسپِنس» در بیایان آتاکاما را تا ماه مارس 2021 تحویل دهد. میزان تولید سالانه این معدن جدید 185 هزار تن خواهد بود. میزان سرمایه‌گذاری BHP در این معدن که دومین معدن بزرگ این شرکت به لحاظ ذخایر مس بعد از «اسکاندیدا» محسوب می‌شود 2.5 میلیارد دلار بوده است. شرکت BHP شیلی شرکت بزرگترین تولیدکننده مس در جهان محسوب می‌شود.

از طرف دیگر مؤسسه فیچ همچنین پیش‌بینی کرده که اکثر کارگران معدن مس «اسکاندیدا» شرکت BHP دوباره به محل کار باز خواهند گشت که در افزایش ظرفیت تولید مس در سال آینده اثرگذار خواهد بود. این شرکت پیش از این اعلام کرده بود که به دلیل کاهش نیروی کار این معدن در نتیجه شیوع ویروس کرونا میزان تولید در سال مالی 2020 کمتراز حد معمول خواهد بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها