کد خبر 100910

اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز بر این عقیده‌اند که ترازنامه فدرال رزرو آمریکا تا دسامبر سال آینده از 7 تریلیون و 400 میلیارد دلار کنونی به 9 تریلیون و 100 میلیارد دلار خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، فدرال رزرو همچنان برای مقابله با اثرات ناشی از شیوع ویروس کرونا در حال خرید اوراق و تزریق نقدینگی به بازار است.

فرآیند چاپ پول توسط فدرال رزرو برای حمایت از مشاغل همچنان ادامه دارد به طوری که اکنون ترازنامه این نهاد عظیم مالی در آمریکا اکنون از مرز 7 تریلیون و 400 میلیارد دلار عبور کرده است.

اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز بر این عقیده اند  که این فرآیند تا سال آینده نیز ادامه خواهد داشت و ترازنامه فدرال رزرو آمریکا از مرز 9 تریلیون دلار عبور خواهد کرد و به 9.1 تریلیون دلار خواهد رسید.

فدرال رزرو بعد از رهایی از بحران مالی 2009 – 2008 و در زمان ژانت یلن اقدام به کاهش میزان ترازنامه خود کرده بود اما با شیوع ویروس کرونا فدرال رزرو این سیاست را کنار گذاشت و اقدام به افزایش ترازنامه کرد. جروم پاول نرخ بهره را تا بالای 2.5 درصد نیز افزایش داد اما به یکباره از ماه مارس و با شیوع کرونا تاکنون این نرخ به سمت صفر کاهش پیدا کرد.

3

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها