کد خبر 100754

با امضای بسته مالی 2.3 تریلیون دلاری که شامل 900 میلیارد دلار بسته نجات مالی و 1 تریلیون و 400 میلیارد دلار توسط دونالد ترامپ بازارهای مالی با رشد مواجه شدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، بازارهای سهام جهان امروز دوشنبه بعد از اعلام امضای بسته 2.3 تریلیون دلاری که شامل کمک 900 میلیارد دلاری برای جلوگیری از اثرات ویروس کرونا و همچنین بودجه دولت فدرال به میزان 1.4 تریلیون دلار است با رشد مواجه شدند.

دونالد ترامپ پیش از این با این استدلال که این بسته بر روی هزینه های خارجی تاکید فراوانی کرده است و اینکه چک‌های پرداختی به شهروندان باید از 600 دلار به 2000 دلار افزایش یابد از امنضای این بسته مالی خودداری کرده بود.

شاخص آتی اس اند پی در معاملات بازارهای آسیایی تاکنون رشد 0/4 درصدی داشته است. همچنین شاخص نیککی ژاپن افزایش 0/4 درصدی را در معاملات امروز آسیای تجربه کرده است و شاخص MSCI آسیا – پاسیفیک به غیر از ژاپن نیز 0/2 درصد به ارزش خود افزوده است.

بازارهای اروپایی و آمریکایی امروز به دلیل تعطیلات کریسمس در اکثر نقاط جهان تعطیل است. همچنین نرخ بازدهی اوراق قرضه آمریکا در اولین معاملات بعد از کریسمس افزایش یافته است. اوراق خزانه 10 ساله آمریکا به 0/930 درصد رسید.

انتهای خبر 

ارسال نظر

تازه ها