کد خبر 100407

ارزش پوند در دقایق اولیه معاملات اولین روز هفته اروپا در نتیجه شیوع نوع جدیدی از ویروس کرونا در انگلستان و همچنین بی‌ثباتی مذاکرات پسابریگزیت با افت شدید روبرو شد و تاکنون 2 درصد از ارزش خود را در برابر دلار از دست داده است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، در آغاز فعالیت بازارهای اروپایی ارزش پوند در برابر دلار به دلیل خبرهای بد ناشی از شناسایی نوع جدیدی از وریروس کرونا در انگلستان افت کرد و تاکنون نزدیک به 2 درصد از ارزش خود را در برار دلار از دست داده است.

فشارها بر پوند ناشی از شناسایی گونه جدیدی از ویروس کرونا با سرعت انتقال 70 برابر بیشتر نسبت به نوع اولیه ویروس و همچنین بی‌ثباتی‌های ناشی از مذاکرات بریگزیت در روزهای اخیر افزایش یافته است.

بسیاری از کشورها پروازهای خود به کشور انگلستان و دو سه کشور دیگر که این نوع ویروس در آنجا یافت شده را لغو کرده‌اند. امروز صبح بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا با اعضای کابینه برای بررسی محدودیت پروازها و اعمال محدودیت‌های کرونایی بیشتر جلسه اضطراری برگزار کرد.

مذاکرات بریگزیت در اروپا نیز تاکنون به جایی نرسیده و گفتگوهای طولانی و طاقت‌فرسای مذاکره‌کنندگان انگلیسی و اروپایی هنوز ادامه دارد. بریتانیا در تاریخ 31 دسامبر رسما از اتحادیه اروپا جدا می‌شود و دو طرف تنها 10 روز برای رسیدن به توافق فرصت دارند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها