کد خبر 100375

قیمت جهانی نفت به دنبال شیوع نوع جدیدی از ویروس کرونا در انگلستان با سرعت انتقال بیشتر از 70 برابر نسبت به نوع قبلی با کاهش بیش از 3 درصدی مواجه شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت جهانی نفت در معاملات امروز بازارهای آسیایی به دنبال کشف نوع جدیدی از ویروس کرونا در انگلستان با سرعت انتقال بیشتر با افت مواجه شد.

نفت آتی برنت با کاهش شدید 3.20 درصدی به هر بشکه 50 دلار و 60 سنت رسید و نفت سبک و خام آمریکا نیز با کاهش بیش از 3 درصد به هر بشکه 47 دلار و 72 سنت رسید. قراردادهای نفت آمریکا برای تحویل ماه فوریه دیروز به پایان رسید.

کشف نوع جدیدی از ویروس کرونا با سرعت انتقال بیشتر و همچنین محدودیت‌های شدید بر مسافرت در اروپا باعث افت تقاضا برای نفت و به تبع آن کاهش قیمت شد. نگرانی سرمایه‌گذاران با کشف این نوع جدید ویروس و کاهش سرعت ریکاوری اقتصاد اروپا بیشتر شده و موقعیت‌های خود برای خرید را کاهش داده‌اند.

گفته می‌شود که سرعت انتقال ویروس جدید کرونا 70 برابر بیشتر از نوع قبلی بوده و نگرانی‌ها درباره شیوع این نوع ویروس در جهان گسترش یافته است. کشورهایی از قبیل فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، ایرلند، کانادا، آرژانتین و شیلی پرواز از انگلستان به کشور را ممنوع کرده‌اند و بقیه کشورها در حال بررسی مومنوعیت مسافرت به این کشور هستند.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها