کد خبر 100371

رهبران کنگره آمریکا دیروز بر سر بسته نجات مالی به ارزش 900 میلیارد دلار برای جلوگیری از اثرات مخرب ویروس کرونا بر اقتصاد کشور توافق کردند و امروز در کنگره آمریکا این بسته به همراه بودجه 1 تریلیون و 400 میلیارد دلاری دولت فدرال تصویب خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رهبران کنگره آمریکا بعد از ماه‌ها مذاکرات طاقت‌فرسا حول بسته نجات مالی در نهایت دیروز یکشنبه بر سر میزان این بسته به توافق نهایی رسیدند و امروز دوشنبه در کنگره آمریکا به رای گذاشته خواهد شد.

این اولین بسته نجات مالی از ماه مارس بعد از شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکاست. همچنین این بسته دومین بسته بزرگ محرک اقتصادی در تاریخ ایالات متحده محسوب می‌شود. اولین بسته بزرگ تاریخ اقتصاد آمریکا در مارس امسال تصویب شد که شامل 2.3 تریلیون دلار کمک مالی به اقتصاد آمریکا برای جلوگیری از اثرات مخرب ویروس کرونا بود.

تصویب این بسته محرک مالی در حالی است که اکنون به طوری میانگین روزانه 214 هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند و تاکنون 317 هزار آمریکایی بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

دونالد ترامپ از این بسته بزرگ مالی حمایت کرده و انتظار می‌رود بعد از تصویب بسته در کنگره آمریکا به تاریخ امروز این بسته را امضا و تبدیل به قانون کند. وی در توئیتر از رهبران جمهوری خواه و دموکرات‌ خواسته بود هر چه سریعتر این بسته را تصویب کنند.

این بسته شامل پرداخت 600 دلار به شهروندان آمریکایی و همچنین افزایش میزان بیمه بیکاری هفتگی به 300 دلار است. همچنین شامل میلیون‌ها دلار کمک مالی به مشاغل کوچک، کمک‌های غذایی، توزیع واکسن و تامین هزینه‌های بهداشت و درمان است.

کنگره آمریکا همچنین همچنین قصد دارد بودجه 1 تریلیون و 400 میلیارد دلاری بودجه فدرال تا سپتامبر 2021 را نیز تصویب کند. آخرین مهلت تصویب این بسته نیمه شب یکشنبه بود اما مهلت آن تا روز دوشنبه امروز تمدید شد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها