کد خبر 100310

جمهوری خواهان و دموکرات‌ها بعد از مذاکرات طولانی مدت امروز بر سر بسته 900 میلیارد دلاری نجات مالی آمریکا به توافق رسید و انتظار می‌رود این تصمیم امروز رسما اعلام شود و در کنگره به رای گذاشته شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وال استریت ژورنال گزارش داده است که جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها بر سر بسته محرک مالی اقتصاد آمریکا به ارزش 900 میلیارد دلار به توافق رسیده‌اند. 

چاک شومر هبر اقلیت دموکرات‌های مجلس سنای آمریکا اعلام کرد دو طرف بر سر بسته نجات مالی به توافق رسیده‌اند و انتظار می‌رود که این بسته امروز یکشنبه در مجلس نمایندگان و سنای آمریکا رای گیری شود. 

بسته مالی مورد توافق دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان شامل پرداخت 600 دلار به هر فرد  و 300 دلار در هفته به کسانی است که شغل خود را از دست داده‌اند. این بسته مالی به همراه بودجه 1 تریلیون و 400 میلیارد دلاری بودجه فدرال تا سپتامبر 2021 به توافق جمهوری خواهان و دموکرات‌ها رسید.

بودجه دولت فدرال نیز همیشه مورد مناقشه کنگره آمریکا بوده و تا نیمه شب یکشنبه برای تصویب این بودجه مهلت بود که در صورت عدم تصویب آن دولت فدرال تعطیل می‌شود.

«پت تومی» سناتور جمهوری‌خواه پنسیلوانیا اصرار داشت که برنامه وام دهی ضروری فدرال رزرو برای مشاغل کوچک و دولتی و همچنین ایالت‌ها بعد از 31 دسامبر 2020 نباید تمدید شود.

جمهوری خواهان بر این عقیده هستند که این برنامه‌ها دخالت غیر ضروری در مشاغل خصوصی محسوب می‌شود که باعث سیاسی شدن فدرال رزرو آمریکا خواهد شد. آنها دموکرات‌ها را متهم می‌کنند که قصد دارند این برنامه های وام‌دهی را برای سال 2021 تمدید کنند و مسیری برای فراهم کردن وجوه کنترل نشده برای ایالت‌هایی ایجاد کنند که توسط حزب آنها اداره می‌شود.

دموکرات‌ها همچنین جمهوری خواهان را متهم می‌کنند که آنها تلاش دارند دست فدرال رزرو برای کمک به دولت جو بایدن برای ریکاوری اقتصاد آمریکا را ببندند.

در نهایت بعد از مذاکرات طاقت‌فرسای نمایندگان دو حزب در کنگره، هم بودجه فدرال به ارزش 1 تریلیون و 400 میلیارد دلار و هم بسته نجات مالی 900 میلیارد دلاری امروز احتمالا در کنگره آمریکا به رای گذاشته خواهد شد.

انتهای خبر

ارسال نظر

تازه ها