کد خبر 100273

طبق اعلام کمیسیون بورس آتی کالای آمریکا تعداد خالص قراردادهای خرید مس این هفته نسبت به هفته گذشته افزایش ناچیزی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت جهانی مس روز گذشته با رشد مجدد خود در آستانه 8 هزار دلار در هر تن قرار گرفت که مهمترین دلیل آن کاهش عرضه جهانی مس و تقویت تقاضا در بازارهای چین است.

آمار ترکیبی بورسهای لندن، شانگهای و آمریکا نشان می‌دهد که موجودی انبارهای مس این مجموعه در محدوده کمترین سطح ۶ ساله و معادل ۳۰۰ هزار تن است و تقاضای مس قدرتمند بوده و انبارها نزولی است.

افزایش قیمت جهانی مس در حالی است که این تجربه قیمتی از سال 2013 تاکنون بی سابقه است و این بار به دلیل جهش تقاضای چین بعد از ویروس کرونا قیمت فلز سرخ رشد کم‌سابقه‌ای را تجربه کرده است.

کمیسیون بورس آتی کالای آمریکا در گزارشی اعلام کرده است که موقعیت خرید مس در بورس‌های شیکاگو و نیویورک همچنان صعودی است و خالص قراردادهای خرید طی هفته جاری منتهی به 18 دسامبر به 80 هزار قرارداد رسیده است. این در حالی است که خالص قراردادهای خرید هفته گذشته 79 هزار و 900 قرارداد بوده و این هفته نیز افزایشی بوده است.

به نظر می‌رسد که نقطه 8 هزار دلار برای قیمت مس می‌تواند نقش یک مقاومت قدرتمند را بازی کند چرا که افزایش خالص موقعیت‌های خرید این هفته نسبت به هفته گذشته ناچیز بوده است و به نظر می‌رسد تعداد قراردادهای آتی فروش در حال افزایش است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها