کد خبر 100020

خریداران انگلیسی بیت کوین در بازار افزایش یافت و تنها دلیل آن بحران برگزیت بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از اسپوتنیک، ممکن است در آینده ارزهای مجازی به یکی از گزینه‌ای سرمایه‌گذاری و حتی جایگزین برای مردم انگلیس تبدیل شوند و دلیل آن چشم‌انداز تاریک ایجاد شده ناشی از شیوع ویروس کرونا و تضعیف بیشتر پوند این کشور است.

موسسه کراکم که یک کارگزار مشهور در حوزه مبادله ارزهای مجازی به شمار می‌رود گفته؛ خرید بیت کوین توسط سرمایه‌گذاران انگلیسی نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش چشمگیری داشته و حالا میزان پوند انگلیس که به بیت کوین تبدیل می‌شود 38 برابر شده است.

این موسسه همچنین گفته؛ میزان تبدیل دلار آمریکا به بیت کوین هم در حال رشد است. طی هفته‌های گذشته قیمت بیت کوین روندی صعودی را در پیش گرفته و حتی در ابتدای ماه جاری به 19 هزار و 920.5 دلار هم رسید. 

موسسه کراکن، می‌گوید: در دور قبلی رشد سنگین قیمت بیت کوین در بازار جهانی، این معامله‌گران آسیایی بودند که بازار را جمع کرده بودند. از آنجا که تعداد بیت کوین‌های موجود در بازار محدود است و توسط برخی افراد به عنوان جایگزینی برای ذخیره پول در خارج از بانک‌ها به شمار می‌رود، به عنوان طلای دیجیتال توسط حامیانش معرفی می‌شود.

دویچه بانک هم گزارش داده؛ چشم‌انداز استفاده از بیت کوین برای حفظ ارزش دارایی‌ها رو به افزایش گذاشته است. 

جیم رید، مدیر موسسه فاندامنتال کردیت در این باره می‌گوید: به نظر می‌رسد شاهد گونه‌ای افزایش تقاضا برای بیت کوین در بازار هستیم که پیش‌تر این تقاضا به سمت بازار طلا و با هدف در امان ماندن از ریسک دلار، تورم و دیگر مخاطرات موجود در بازار جهانی بود. /فارس

 

ارسال نظر

تازه ها