کد خبر 89630

اول تا هفتم تیرماه، هفته صرفه‌جویی در مصرف آب و برق؛

عناوین روزهای هفته صرفه‌جویی در مصرف آب و برق در سال 99 اعلام شد

نام‌گذاری روزهای هفته صرفه‌جویی و دستورالعمل اجرایی هفته صرفه‌جویی در مصرف آب و برق سال 99 به شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو ابلاغ شد

عناوین روزهای هفته صرفه‌جویی در مصرف آب و برق در سال 99 اعلام شد

 

به  گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از روابط عمومی شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور ، نزدیک به سه دهه است که اول تا هفتم تیرماه هر سال، هفته صرفه‌جویی در مصرف "آب" نام گذاری شده است و فصل گرما تداعی کننده مباحثی چون تبخیر، کم‌آبی، صرفه‌جویی و... بوده است.اما به منظور وفاق و هماهنگی در ارکان وزارت نیرو و لزوم توجه همگانی، امسال با توجه به لزوم صرفه‌جویی در مصرف برق نیز این هفته با نام هفته صرفه‌جویی در آب و برق نامگذاری شده است.

این هفته به عنوان یک رویداد فرهنگی در افکار عمومی و رسانه‌ها جای خود را بازکرده است و هر ساله به این مناسبت، فعالیت‌های فرهنگی_آموزشی بسیاری برای ارتقای آگاهی‌های عمومی در مورد آب و برق و جلب توجه افکار عمومی به این مقوله حساس انجام می‌شود.

افزایش آگاهی عمومی و ایجاد انگیزه و علاقه‌مندی برای مدیریت مصرف آب و برق محورهایی هستند که رسانه‌های همگانی می‌توانند پیرامون آن‌ها اطلاع‌رسانی کنند و مردم را از مشکلاتی که در اثر مصرف بی رویه با آن دست به گریبان می‌شوند، بیشتر آگاه کنند. در واقع مصرف‌کنندگان می‌دانند که تلاش امروز آنان برای رفاه بیشتر فرزندانشان و حفظ منابع آب و برق برای آیندگان است.

امسال با توجه به همه گیری بیماری کرونا و لزوم اهتمام بیشتر مردم به بهداشت فردی ، میزان مصرف آب به شدت افزایش یافته است بنابراین نیازمند توجه جدی همگان به مدیریت مصرف آب و برق هستیم.

هدر دادن منابع کنونی، به معنی محروم کردن نسل‌های بعدی از این مواهب الهی است. از این رو، شرکت‌های آب و فاضلاب کشور، مدیریت منابع آب ایران و توانیر در این هفته با انجام اقدام‌های فرهنگی به فرهنگ‌سازی در زمینه اصلاح الگوی مصــرف آب و برق پرداخته و برنامه‌هایی مانند هر سال در دست اجرا دارند که عنوان‌های آن به شرح زیر است:

عناوین هفته صرفه‌جویی در مصرف آب و برق (مدیریت مصرف)

 7-1 تیرماه 1399

ردیف

ایام هفته

تاریخ

عناوین هفته صرفه­‌جویی

1

یکشنبه

1/4/1399

مدیریت مصرف آب و برق و خانواده

2

دوشنبه

2/4/1399

مدیریت مصرف آب و برق، افکار عمومی و رسانه

3

سه­شنبه

3/4/1399

مدیریت­ مصرف آب و برق، صنعت، معدن، سازمان‌های عمومی و مؤسسات خصوصی و شرکت‌­ها

4

چهار‌شنبه

4/4/1399

مدیریت مصرف آب و برق، غذا، منابع طبیعی و حفظ محیط­‌زیست

5

پنجشنبه

5/4/1399

مدیریت مصرف آب و برق، خدمـات شهـری و روستایـی و جلب مشارکت‌های مردمی

6

جمعه

6/4/1399

مدیریت مصرف آب و برق و آموزه‌های دینی

7

شنبه

7/4/1399

مدیریت مصرف آب و انرژی، اقتصاد و حقوق شهروندی

 

 

 

ارسال نظر

تازه ها