کد خبر 83584

معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی کشور از ارائه وام ۲.۵ میلیون تومانی برای دوگانه سوز کردن خودرو‌ها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حمید قاسمی ده چشمه معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کشور  با بیان اینکه متقاضیان با اولویت صاحبان خودرو‌های حمل و نقل عمومی  می‌توانند تا سقف ۲.۵ میلیون تومان از تسهیلات بانکی برخوردار شوند، گفت: این افراد باید هنگام ثبت نام گزینه وام را در سایت www.irngv.ir ثبت نام و سپس مشخصات شخصی و خودروی خود را وارد کنند.

او با اشاره به اینکه از ابتدای دی سال گذشته ۳۴ هزار خودروی بنزینی به دوگانه سوز تبدیل شده است، تصریح کرد: تاکنون هزار وام به صورت پایلوت از طریق ۵ بانک کشور به متقاضیان ارائه شده است که در صورت استقبال عمومی این تعداد قابل افزایش است.

معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کشور ادامه داد: قیمت تجهیزات و نصب آن‌ها از سوی گروه‌های نظارتی وزارت نفت و وزارت صمت مورد تایید و کنترل شده که برای کل کشور یکسان است.

قاسمی تعداد کارگاه‌های فعال در این زمینه را ۱۱۰۰ مورد عنوان کرد و گفت: این کارگاه‌ها که قابلیت تبدیل روزانه ۲۲ هزار تا ۳۰ هزار خودرو را دارا هستند، از سوی اتحادیه سوخت‌های جایگزین کشور شناسایی شده و کد دریافت کرده اند.

 وی بیان کرد: در تمام کارگاه‌های مورد نظر ناظر سازمان ملی استاندارد یا شرکت‌های بازرسی با هدف تضمین کیفیت انجام عملیات تبدیل حضور دارند.

معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کشور گفت: بعد از انجام هرگونه فعالیت تبدیل خودرو، گواهی سلامت زیر نظر وزارت صمت و سازمان ملی استاندارد صادر می‌شود.

 

قاسمی اضافه کرد: در حال حاضر ۲۵۰۰ جایگاه در سراسر کشور فعال هستند که تمام آن‌ها به تازگی از لحاظ ایمنی از سوی سازمان ملی استاندارد مورد بازرسی شده و مورد تایید قرار دارند که این جایگاه‌ها توان سوخت‌رسانی به ۲ برابر ظرفیت فعلی را دارا هستند.

وی افزود: احداث جایگاه‌های کوچک مقیاس به منظور سهولت سوخت‌گیری در برخی از مناطق با همکاری شهرداری‌ها در دست اقدام است.

قاسمی گفت: هم اکنون هزینه تمام شده استفاده از سوخت سی ان جی کمتر از نصف مصرف بنزین است./ باشگاه خبرنگاران جوان 

 

 

 

 

ارسال نظر

تازه ها