کد خبر 85648

آمارهای اقتصادی چین نشان می دهد که با توجه به درگیری جهان با کرونا و کاهش تقاضای کالا از چین اقتصاد این کشور با کاهش 7 درصدی نرخ رشد همراه شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از راشاتودی، اطلاعات سازمان ملی آمار چین حاکی از آن است که شیوع ویروس کرونا به شدت به اقتصاد چین ضربه وارد کرده است.

آمار این سازمان حاکی از آن است که در سه ماه نخست سال 2020 تولید ناخالص داخلی چین 6.7 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته سقوط داشته است. این بدترین عملکرد سه ماهه اقتصاد چین از زمانی است که این کشور در سال 1992 ارائه آمارهای سه ماهه را آغاز کرده است.

اطلاعات سازمان ملی آمار چین نشان داد: در سه ماهه نخست امسال تولید صنعتی در این کشور نسبت به سال گذشته 8.4 درصد کاهش داشته است. خرده فروشی هم در این کشور 19 درصد سقوط کرده و تنها در ماه مارس شاهد کاهش 15.8درصدی کالاهای مصرفی در این کشور بوده‌ایم.

سخنگوی این سازمان می‌گوید: البته انتظار می‌رود که رشد اقتصادی چین طی ماه‌های آینده بهبود یابد. 

وی گفت: آمارهای اقتصادی برای ماه مارس بهتر از 2 ماهه قبل از آن بوده و ادامه این روند می‌تواند شرایط اقتصادی چین برای ماه‌های آوریل و به طور کلی نیمه دوم سال را بهبود بخشد. 

این مقام چینی با اشاره به پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول درباره 2 سال آینده گفت: احتمالاً اقتصاد چین برای سال جاری و سال آینده خواهد توانست رشد بالای 5درصد را به ثبت برساند./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها