کد خبر 125476

در این مقاله قصد داریم نکاتی در مورد خرید پنکه مه پاش و پنکه آبی ارزان را تشریح کنیم. تقریباً از بعد از عید نوروز موج گرما وارد کشور می‌شود.

 در این مقاله قصد داریم نکات اصلی در مورد خرید پنکه مه پاش و پنکه آبی را تشریح کنیم. تقریباً از بعد از عید نوروز و در اواخر فروردین، موج گرما وارد کشور می شود. می توان گفت فصل گرما در ایران  از اوایل بهار آغاز  تا مهرماه ماه ادامه می یابد. به همین دلیل وسایل سرمایشی برای خانه ها یک کالای اساسی محسوب می شود.

ویژگی های پنکه مه پاش

خیلی از خانواده ها به دلایل مختلف ترجیح می دهند که از پنکه به جای کولرها و اسپلیت ها استفاده کنند. مسلماً بحث مالی و اقتصادی یکی از دلایل اصلی است. اما پنکه آبی و پنکه مه پاش جزو وسایلی  هستند که بسیار مورد توجه قرار می ‌گیرند. پنکه مه پاش صرفاً یک  دستگاه، که جریان هوا را عوض  می کند نیست. بلکه می تواند با مصرف برق بسیار اندکی که دارد، کاهش دما در فضاهای بیرونی را ایجاد کند. یعنی پنکه مه پاش تغییرات دمای قابل توجهی را ایجاد می‌ کند. جالب ترین ویژگی پنکه مه پاش این است که یک مخزن آب پرتابل دارد. این مخزن آب قابل حمل، می تواند در هر مکان مورد استفاده قرار بگیرد. پس نیاز به لوله کشی آب و ... برای آن  نیست. مخزن پنکه مه پاش قابل حمل است و اصلاً نیازی به لوله کشی ندارد.

خوبی پنکه های مه پاش این است که در اغلب مکان ها می توان از آن ها استفاده کرد. شما می توانید در حیاط، تراس و بالکن، در فضاهای باز برای کسب و کارهای مختلف  مثل تالارها و رستوران ها، باغچه ها  و باغ ها، در کافی شاپ ها و در کل، در  هر فضای بازی که کمتر از ۴۰۰ متر باشد از پنکه های مه پاش استفاده کنید.

1

نوع کار پنکه های مه پاش به چه صورت است؟

استفاده از این پنکه ها بسیار آسان است.  شما برای اینکه از این پنکه به خوبی استفاده کنید در ابتدا باید آب موجود در مخزن پنکه را به  نازل هایی که زیر آن قرار دارند متصل کنید. این باعث می شود که  اصطلاحا  ( مه ) ایجاد شود. بعد از آن، پنکه آبی  با سرعت مناسبی ( که شما تعیین می کنید) ،  این مه را در فضای  مدنظر منتشر می ‌کند. این فرآیند باعث می شود که به سرعت دمای محیط، یک دمای مطبوع و مناسب شود.

انواع پنکه آبی

جالب است بدانید انواع پنکه رطوبت ساز یا پنکه مه پاش وجود دارد.  این پنکه ها به صورت مه پاش دیواری، به شکل  ایستاده و ایستاده گارد پلاس و همچنین به صورت آویزی وجود دارند و شما می توانید آنها را در جاهای مختلف استفاده کنید. جالب است بدانید که حتی شما می توانید از مدل های چرخدار آنها نیز استفاده کنید.

مخزن آبی که برای سیستم‌ های پنکه آبی مورد استفاده قرار می‌ گیرد، عمدتاً در پایین آنها جایگذاری شده است. این قسمت به راحتی قابل جداسازی و پر کردن است و شما می توانید به کمک پایه های چرخدار آن، پنکه مه پاش  را جابجا کنید. با استفاده از کنترلی که پنکه آبی دارد می توانید از راه دور، تنظیمات دلخواه خودتان را برای آن تعیین کنید.

اگر شما از پنکه های مه پاش استفاده می کنید می توانید با افزودن مواد معطر کننده، فضای خود را خوشبو کنید. همچنین شما می توانید با استفاده از حشره کش، فضای مدنظر خود را از حشرات نیز پاک کنید. این دستگاه به عنوان پنکه رطوبت ساز و تهویه فضا نیز  معروف است.

وزن این پنکه ها عمدتاً زیاد نیست. معمولاً بین ۱0 تا ۲۰ کیلوگرم وزن دارند و با توان حدود ۲۶۰ و حجم باد ۱۴۵ قابلیت تنظیم ارتفاع را نیز برای شما به وجود می‌آورند. از این رو شما می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید.

2

نکات مهم قبل از خرید پنکه مه پاش ارزان

قبل از خرید پنکه آبی توصیه مهمی که  به شما می کنیم این است که محیطی را که می  خواهید در آن از پنکه آبی و یا پنکه مه پاش استفاده کنید حتماً متراژ  کنید و متراژ دقیق آن را بدانید. مسلما این پنکه ها نمی توانند برای فضای بسیار بزرگ مورد استفاده قرار بگیرند. همانطور که در بالا اشاره شد معمولاً  در فضاهای کوچک برای تهویه مطبوع از آنها استفاده می شود. پس محیطی که قرار است در آن، از این پنکه های آبی استفاده کنید را در نظر داشته باشید. اگر فضای شما کمی بزرگ است می ‌توانید چند پنکه نیز استفاده کنید.

قیمت مناسب این پنکه ها باعث شده است تا خیلی از افراد به جای خرید پنکه های پرمصرف و بسیار گران به سمت این پنکه ها بروند. این پنکه ها می توانند هوای مطبوعی را به برای شما ایجاد کنند.

برای اینکه یک پنکه مه پاش خوب بخرید چند نکته را در نظر بگیرد.  در ابتدا محیط و فضای مورد نظر خودتان را متراژ کنید  و متناسب با آن  پنکه بخرید. شما این پنکه را در معرض باد و نور خورشید قرار می دهید. پس به جنس آن دقت کنید. سعی کنید که متناسب با آنچه که نیاز دارید سرعت،  قدرت و ارتفاع را نیز در نظر بگیرید. این سه موضوع می‌تواند فاکتورهای اصلی در انتخاب نوع پنکه باشند. پس برای خرید پنکه مه پاش ارزان و در کل خرید پنکه آبی حتما فاکتورهای مهم را بسنجید. 

3

مزایای پنکه آبی

اگر فضای بازی دارید و در دوران گرما از آن نمی توانید به دلایل مختلف لذت ببرید توصیه ما این است که از پنکه مه پاش یا پنکه آبی استفاده کنید. همانطور که اشاره شد پنکه مه پاش یا پنکه آبی در اغلب فضاها و مکان ها قابلیت کاربردی دارد. دسترسی به آن نیز آسان است. چرا که به راحتی شما می توانید آن را جابجا کنید. مسلما قیمت آن نسبت به دیگر کولرها و اسپلیت ها کمتر است و از همه مهمتر مصرف انرژی بسیار کمی دارد. یعنی شما با خرید این دستگاه نگران هزینه ‌های بالای برق نخواهید بود. در حالی که اسپلیت ها و دیگر پنکه ها هزینه بالایی دارند.

از دیگر مزایای قابل توجه مطبوع نمودن هوا است. حتی اسپیلت ها  نیز نمی ‌توانند چنین کاری کنند. اما شما به راحتی می‌توانید علاوه بر اینکه فضا را خنک می کنید، رایحه مطبوعی را نیز به آن اضافه کنید. مثلا می توانید از مواد خوشبو کننده مدنظرتان نیز استفاده کنید تا بتوانید فضا را خوشبو و معطر کنید.

برای مقایسه، مشاوره و خرید پنکه مه پاش می توانید به سایت ایران فنگدا مراجعه کنید.

 

ارسال نظر

تازه ها