کد خبر 81759

بازیگر سریال‌های طنز تلویزیون در تهران درگذشت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، علی ابوالحسنی بازیگر مجموعه‌های طنز تلویزیون در دهه ۷۰ عصر امروز دارفانی را وداع گفت.

این هنرمند بعد از ظهر امروز -شنبه 10 اسفندماه- بر اثر عارضه قلبی جان به جان آفرین تسلیم کرد.

علی ابوالحسنی اهل کرمانشاه بود و بازیگری در تلویزیون را با «جنگ ۷۷» و برخی دیگر از مجموعه‌های طنز مهران مدیری در دهه ۷۰ آغاز کرد. او در دهه ۸۰ از فضای طنزهای تلویزیونی فاصله گرفت و به اجرا و برنامه‌سازی به‌خصوص در شبکه‌های استانی رو آورد.

علی ابوالحسنی، بازیگر، مجری سینما و تلویزیون، در آثاری همچون سریال تلویزیونی «ارمغان تاریکی»، سریال تلویزیونی «جنگ ۷۷» و سریال تلویزیونی «روزگار جوانی» فعالیت داشته است.

علی ابوالحسنی در سال 1389 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در اثر مهمی بازی کرده است. اثر مهم علی ابوالحسنی در این سال، بازیگری در سریال ارمغان تاریکی به کارگردانی جلیل سامان محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی علی ابوالحسنی بازی در سریال ارمغان تاریکی بوده است. علی ابوالحسنی سال 1389 سریال ارمغان تاریکی نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان تلویزیون مطرح کند. او در این سریال با جلیل سامان همکاری داشته است. علی ابوالحسنی توانست با بازی در سریال ارمغان تاریکی تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر آرش مجیدی، امیر آقایی، لیلا زارع و سودابه بیضایی بر تجارب او افزود.

با اینکه علی ابوالحسنی را بیشتر بعنوان بازیگر می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. علی ابوالحسنی علاوه‌بر بازیگر به‌عنوان مجری نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین اثر علی ابوالحسنی در حرفه‌ی مجری، برنامه سفری دیگر است./ فارس

ارسال نظر

  • فرهاد

    0 0

    روحش شاد یادش گرامی

تازه ها