کد خبر 98893

با توجه به پذیره‌نویسی شرکت ریل گردش ایرانیان که از امروز چهارم آذرماه آغاز می‌شود، در ادامه به بیان تفاوت فرآیند پذیره‌نویسی و عرضه اولیه می‌پردازیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، عرضه اولیه یک بازه قیمتی مشخص دارد اما پذیره‌نویسی در قیمت اسمی 1000 ریال (100 تومان) انجام می‌شود. 

بازه زمانی عرضه اولیه برای ثبت سفارش از 2 تا 3 ساعت بیشتر نخواهد بود و پس از آن در روزهای آتی نماد بازگشایی شده و سهم بر اساس نوسانات بازار و طبق ساعت معاملاتی مشخص بورس معامله خواهد شد اما پذیره‌نویسی معمولا در یک بازه زمانی 30 روزه انجام می‌شود و پس از آن نماد بسته شده تا مراحل بعدی جهت عرضه اولیه شرکت انجام شود. (این مراحل می‌تواند تا چندین ماه به طول انجامد) 

 پذیره نویسی تا زمانی ادامه پیدا می‌کند که تمامی اوراق در نظر گرفته شده به فروش برسد. این اتفاق می‌تواند در اولین روز پذیره نویسی انجام شود یا تا پایان مهلت 30 روزه ادامه یابد.

در واقع پذیره‌نویسی مرحله پیش از عرضه اولیه است و خریدارانی که در پذیره نویسی شرکت می‌کنند به نوعی سرمایه شرکت را تامین می‌کنند و پس از تشکیل شرکت بر اساس ورقه تعهد ، اشخاص شرکت کننده در پذیره نویسی حق دریافت سهام دارند. 

 

ارسال نظر

تازه ها