کد خبر 98706

ارزهای دیجیتال همانند خودشان که به صورت نرم افزاری هستند و وجود خارجی ندارند، برای نگهداری یا انتقال آن به فرد دیگری و یا دریافت نیاز به نرم افزاری به نام کیف پول ارز دیجیتال دارند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، کیف پول ارزهای دیجیتال نرم افزاری است که می توانید از طریق آن ارزهای دیجیتال خودرا کنترل کنید و با استفاده از آن ارز دیجتال دریافت یا پرداخت و پول دیجیتالی خود را ذخیره کنید. این کیف پول ها به صورت نرم افزارهایی هستند که بر روی گوشی و کامپیوتر نصب می شوند یا بعضی از آن ها به صورت نرم افزار تحت وب به وسیله مرورگرهای اینترنتی مورد استفاده قرار گیرند، کیف پول های دیجیتال انواع مختلفی دارند بعضی از آن ها به شکل یک سخت افزار هستند که می توانید مانند کیف پول با خود حمل کنید و در جیب خود بگذارید و البته قابل ذکر است که برخی از این کیف پول ها ماهیت کاغذی دشاته و با دشاتن یک QR CODE بر روی کاغذ قابل استفاده هستند.

انواع کیف پول ارزهای دیجیتال

کیف پول ارزهای دیجیتال برندهای مختلفی دارد که بر اساس امنیت آن ها طبقه بندی می شوند، امن تریتن کیف پول ارزهای دیجیتالی نوع سخت افزاری آن است و افرادی که در این حیطه سرمایه گذارند بیشتر از این نوع کیف پول برای نگهداری از ارزهای دیجیتال خود استفاده می کنند. برای تهیه این نوع از کیف پول ارزهای دیجیتال می توان از فروشگاه های اینترنتی که لوازم جانبی دیجیتال می فروشند خریداری کنید.

نحوه کار کیف پول ارزهای دیجیتال

کیف پول ارزهای دیجیتال با استفاده از فناوری بلاک چین نقل و انتقالات را انجام می دهدو موجودی فرد را محاسبه می کند یا می تواند پول مورد نظر شما را به حساب دیگری انتقال دهد.

کیف پول ارزهای دیجیتال در واقع با رصد تراکنش ها و سوابق ثبت شده از نقل و انتقالات شما در بلاک چین، موجودی حساب شما را محاسبه کرده و به شما گزارش می دهد.هر کیف پول از دو بخش کلید عمومی و کلید خصوصی تشکیل شده است. افراد برای انتقال پول دیجیتال از حساب خود به حساب دیگر در بخش خصوصی امضا کنند و این امضا را به شبکه ارسال کنند.کلید خصوصی درواقع راهی است برای نشان دادن مالکیت شما بر روی داراییتان در بلک چین هستند. کامپیوترهایی در شبکه بیت کوین وجود دارند که تراکنش‌ها را تأیید می‌کنند به این کامپیوترها نود گفته می شود، نودها با بررسی امضا شما درستی ان را بررسی کرده و بعد از مطمئن شدن درباره درستی ان، نقل و انتقال تراکنش را انجام می دهند.

آدرس کیف پول

آدرس کیف پول درواقع همان شماره حساب یا شماره کارت است که در کیف پول ارزهای دیجیتال به عنوان آدرس کیف پول نام برده می شوند.در واقع با دادن آدرس کیف پول در بلک چین، نقل و انتقال مالکیت آن بخش دارایی تغییر می کند و از حساب فردی کم شده در شبکه و به حساب دیگری وارد می شود.

بهترین کیف پول ارزهای دیجیتال

کیف پول ارزهای دیجیتال برندهای مختلفی دارند که بر اساس میزان امنیتشان طبقه بندی میشوند، یکی از بهترین برندهای کیف پول مجازی لجر(LEGER)  است که می تواند صدها مدل از ارزهای دیجیتال را در خود ذخیره و و پشتیبانی کند.کیف پول لجر خود انواع مختلفی دارد که بهترین نوع آن لجر ایکس (Ledger X) و لجر بلو (Ledger Blue)‌ است.

دومین رتبه به کیف پول ترزو می رسد که این نوع کیف پول هم به صورت سخت افزاری است و تنها دو مدل دارد به نام ترزو وان و ترزو مدل تی، این نوع کیف پول بسیار ابعاد کوچکی دارد و حمل آن بسیار ساده است، امینیت بالایی دارد و برای تائید تراکنش از دکمه های تعبیه شده بر روی آن می توان استفاده کرد.

سومین رتبه بپکیف پول مجازی برتر به تراست ولت می رسد. این کیف پول  صدها مدل ارز دیجیتال را پشتیبانی می و به صورت نرم افزار استفاده می شود، ین کیف پول ارز دیجیتال توسط یک صرافی ساخته شده و به صورت غیرامانی عمل می کند. برنامه تراست والت رایگان است و تنها بر روی گوشی همراه نصب می شود.

 

ارسال نظر

تازه ها