کد خبر 98581

همه چیز درباره بیت کوین

ارزهای دیجیتال جزء ارزهای مدرن به حساب می ایند در چند سال اخیر توجه بسیاری از مردم را به سمت خود جذب کردند و در یک ماه اخیر شاهد اوج گیری دوباره آن ها هستیم،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  بیت کوین اولین ارز دیجیتالی است که در بازار مورد معامله قرار گرفته و امروز در تاریخ 18 نوامبر 2020 به قیمت 18 هزار و 279 دلار و 62 سنت رسیده است. یکبار قیمت بیت کوین سقف رکورد قیمتی خود را زد و در تاریخ 16 دسامبر 2017 به قیمت 19 هزار و 497 دلار و 40 سنت رسید و بعد از این تاریخ امروز بیت کوین در بالاترین قیمت خود نسبت به 2 سال گذشته قرار گرفته است.

یکی از موضوعات مهمی که درباره ارزهای دیجیتال مطرح می شود پشتوانه نداشتن این ارزها است، پشتوانه ارزهای دیجیتال اعم از بیت کوین در جامعه پولی جهان هیچ چیز نیست و اگر به دنبال جواب این سوال هستید که مردم چرا باید به دنبال خرید ارزی باشند که فیزیکی نیست و پشتوانه ای ندارد؟ باید بگوییم که در جهان مالی و اقتصادی هیچ چیز ارزش ذاتی ندارد مگر جامعه پولی و مردم به آن ارزش را بدهند و ارزشمندی آن را بپذیرند.

تاریخچه ارزهای دیجیتال

اولین ارزدیجیتال در تاریخ 31 اکتبر سال 2008 و در زمان بحران اقتصادی جهانی توسط فرد ناشناسی به نام ساتوشی ناکاماتو به نام بیت کوین ساخته شد، این ارز دیجیتال یک سیستم همتابه‌همتای پول الکترونیک است یعنی فردی می تواند آن را به فرد دیگری انتقال دهد بدون اینکه نهاد مالی یا واسطه گری این میان وجود داشته باشد.

این ارز دیجیتال سکه هایی است که توسط رمزهای صفر و یک به صورت زنجیره ای خلق شده است و تعداد آن در جهان محدود است و تنها 21 میلیون واحد بیت کوین در جهان دیجیتال وجود دارد.

به دنبال ساخته شدن بیت کوین و جلب شدن توجه بسیاری از مردم به این ارزها و استخراج آن در خانه هایشان باعث شد تا ارزهای دیجیتال دیگری هم در جهان ساخته شود و ارزهای دیجیتال مورد استقبال قرار گیرد.بعدها این ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی امن در بازارهای جهانی مورد معامله قرار گرفتند و چون ارزی است که با افزایش استخراج و معامله ان در دنیای دیجیتال کمیاب تر می شود، به شکلی ساخته شده که تورم در ان کمتر خواهد شد و این دارایی امنی برا افرادی است که در کشورهایی زندگی می کنند که تورم در حال افزایش است و بیت کوین می تواند سرمایه گذاری مناسبی برای این افراد باشد.

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

در بازار ارزهای دیجیتال هیچ سیاست گذاری متمرکزی مطرح نیست و یک بازار کاملا باز است و در روزهای تعطیل هم خرید و فروش می شوند. بسیاری از سرمایه‌گذاران بازار ارز دیجیتال زمانی که در این بازار فعالیت خود را شروع می کنند، دیگر نمی‌توانند با افزایش ارزش سهام در بازارهای بورس سنتی خوشحال شوند، زیرا حجم سود و زیانی که دارند بسیار پر ریسک است. اما با توجه به همه‌ی ریسک‌هایی که در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد افراد زیادی هر روزه به سرمایه گذاری در این بازار علاقمند می شوند.

مهم ترین ارز های دیجیتال در ایران و دنیا

 بازار ارز دیجیتال تنوع زیادی دارد اما معروف ترین ارزها به ترتیب بیت کوین، ریپل و اتریوم است و بیشترین سرمایه‌گذاری ها در جهان با بیت کوین انجام می‌شود. بسیاری از افرادی که در بیت کوین سرمایه گذاری می‌کنند، آن را به چشم یک اندوخته یا یک دارایی باارزش نگاه می کنند. اتریوم در بازار ارز دیجیتال رقیب سرسخت بیت کوین است و یکی از پرطرافدارترین ارزها از نظر ارزش در بازار است. ریپل در یک شبکه متمرکز فعالیت می‌کند و بانک‌ها از آن برای انتقال پول استفاده می کنند.

در ایران ارز دیجیتالی که بیشترین معامله را دارد بیت‌کوین است و بیشترین سرمایه گذاری‌ها بر روی این ارز صورت می‌گیرد.

 

ارسال نظر

تازه ها