کد خبر 94363

مدیرعامل شستا با بیان اینکه تا پایان کار دولت تدبیر و امید یعنی تا قبل از خرداد 1400 ، حدود 112 طرح را بهره‌برداری می‌کند، از افزایش سه و نیم برابری سود خالص این شرکت در سال مالی منتهی به اسفند 98 خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمد رضوانی‌فر روز پنجشنبه در حاشیه آغاز عملیات احداث مجتمع دامپروری ۶ هزار راسی ملایر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بخشی از این طرح‌ها تولید یک میلیون لیتر شیر را در کشور هدف‌گذاری کرده است اظهار داشت: این طرح‌ها در حوزه دارویی، صنایع سیمان، دامپروری، نفت و گاز،  پتروشیمی، معدنی و فلزی است و بخشی طرح‌های توسعه‌ای و بخشی هم طرح‌های ایجادی است.

وی بیان کرد: طبق هدف‌گذاری انجام شده حدود ۱۱۲ طرح تا پایان کار دولت تدبیر و امید و پیش از خرداد سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی گفت: در حالی سال مالی منتهی به ۳۱ خرداد امسال را به پایان رساندیم که سود خالص شرکت اصلی شستا نسبت به سال مالی گذشته حدود سه و نیم برابر افزایش یافت.

رضوانی فر افزود: سال گذشته سود خالص شرکت اصلی شستا حدود چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود که امسال در ۳۱ خرداد این رقم به بیش از ۱۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسید.

وی افزود: در چهار ماهه نخست امسال به طور متوسط ۳۵ درصد افزایش مقداری در شرکت‌های مختلف دارویی، معدنی و فلزی، تولید لاستیک، سیمان و سایر فرآورده‌های زیر مجموعه این شرکت، تولید داشتیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) ادامه داد: اوایل امسال از ۱۰۰ محصول جدید دارویی و از نخستین شتاب‌دهنده حوزه معدنی کشور رونمایی کردیم و آماده بهره‌برداری از هفت طرح دارویی در شهریور امسال هستیم.

رضوانی‌فر گفت: سرمایه‌گذاری ۱۵ طرح دامپروری صنعتی را در کشور آغاز کرده‌ایم که دامپروری ۶ هزار راسی ملایر با سرمایه‌گذاری حدود ۳۲۷ میلیارد تومان یکی از این طرح‌ها است که در مرحله نخست برای ۱۴۰ نفر و در مرحله تکمیلی برای ۴۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد کرد و در کمتر از حدود ۱۴ ماه و تا پایان سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: مجتمع دامپروری ۶ هزار راسی ملایر پنجمین طرحی است که در استان همدان در این قالب عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود و زنجیره ارزش سرمایه‌گذاری را در این حوزه تکمیل می‌کند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) یادآور شد: سرمایه‌گذاری تکمیلی در حوزه شیر خشک نیز مطالعات آن آغاز شده که فراخور طرح‌های دامپروری عملیات اجرایی آن را به زودی آغاز خواهیم کرد.

رضوانی‌فر با اشاره به اینکه برای سرمایه‌گذاری استعدادهای هر منطقه و حوزه‌های تخصصی هلدینگ‌های زیرمجموعه شستا لحاظ می‌شود بیان کرد: حوزه فعالیت ما برای سرمایه‌گذاری، سودآور بودن، داشتن توجیه اقتصادی و قرار گرفتن در زنجیره ارزش است. 

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) برای آغاز عملیات دامپروری ۶ هزار راسی به ملایر سفر کرد./ایرنا 

 

ارسال نظر

تازه ها