کد خبر 89846

قیمت مرغ آماده طبخ در بازار امروز با افزایش 500 تومانی به 12 هزار و 500 تومان رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، برومند چهارآیین کارشناس صنعت طیور، از افزایش ۵۰۰ تومانی قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۸ هزار و ۷۰۰ تا ۹ هزار تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ها ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان است، ضمن آنکه قیمت مرغ گرم در استان خوزستان به دلیل گرمای شدید به ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان رسیده است.

وی افزود: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا پیش بینی می شود که روند ثبات قیمت در بازار ادامه یابد.

چهارآیین با اشاره به اینکه مرغداران همچنان در حاشیه زیان هستند، بیان کرد: در حال حاضر مرغداران در فروش هر کیلو مرغ یک هزار و ۵۰۰ تومان متضرر هستند که نسبت به گذشته کاهش یافته است.  با توجه به عرضه مرغ کمتر از نرخ تمام شده تولید، زیان مرغداران از ۲ هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان فراتر رفته است.

وی با اشاره به اینکه بازار نهاده های دامی همچنان ملتهب است، بیان کرد: هم اکنون مرغداران در تامین ذرت و کنجاله سویا با نرخ مصوب همچنان با مشکل تامین رو به رو هستند، این در حالی است که ذرت با نرخ ۲ هزار و ۶۰۰ تومان و کنجاله سویا ۵ هزار و ۸۰۰ تومان به وفور یافت می شود.

عضو هیئت مدیره سابق کانون سراسری مرغداران گوشتی ادامه داد: با تامین نهاده فروش در بازارگاه نهاده ها پیش بینی می شود که بازار به مرور به آرامش برسد.

وی متوسط قیمت هر قطعه جوجه یکروزه را یک هزار و ۲۰۰ تا یک هزار و ۴۰۰ تومان در بازار اعلام کرد و گفت: تولیدکنندگان جوجه یکروزه از حیث فروش هر قطعه جوجه یکروزه یک هزار تومان متحمل زیان هستند و هم اکنون سومین ماه است که مرغداران وارد زیان شدند./باشگاه خبرنگاران جوان 

 

ارسال نظر

تازه ها