کد خبر 86319

ستاد تنظیم بازار به دلیل شکایت از گرانفروشی در استان البرز، بازرسانی را برای بررسی فرستاد.

به گزارش جهانگیر شاهمرادی روز دوشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار البرز افزود:برای ایام ماه مبارک رمضان در استان البرز، اقلام و کالاهای اساسی و مورد نیاز به اندازه کافی تامین شده و در بازار استان در دسترس عموم مردم است.
وی ادامه داد:  مردم برای خرید کالاهای ایام ماه مبارک رمضان به شکلی برنامه‌ریزی کنند که سطح رفت و آمدها و شلوغی و ازدحام در بازار زیاد نباشد تا توصیه‌های ایمنی و بهداشتی در برابر بیماری کرونا نیز رعایت شود.

شاهمرادی گفت: اداره کل تعزیرات حکومتی و معاونت نظارت و بازرسی و اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی مکلف به اجرای طرح ویژه نظارتی ماه مبارک رمضان بوده و با تخلفات برخورد قانونی لازم را به عمل آورده و گزارش آن را به دبیرخانه ستاد تنظیم بازار استان ارایه کنند.
وی اضافه کرد: اداره غله و خدمات بازرگانی استان مکلف هستند نسبت به پیگیری و دریافت صورت جلسه واگذاری سردخانه بعثت ظرف مدت حداکثر یک هفته اقدام و صورتجلسه مذکور را به استانداری و دبیرخانه ستاد تنظیم بازار استان البرز برای ارایه  در جلسه آتی ارسال کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز یادآور شد: اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان با همکاری سازمان برنامه و بودجه اعتبارات لازم  بازسازی و راه اندازی سردخانه بعثت را پیش‌بینی و ارایه کنند.
 شاهمرادی گفت: همچنین اداره کل غله و خدمات بازرگانی در راه اندازی و بازسازی سردخانه بعثت الزامات اداره کل استاندارد را لحاظ کنند.
وی تاکید کرد:  با توجه به اهمیت تامین و ذخیره‌سازی و توزیع نهاده‌های کشاورزی و دامی در استان البرز و خدمات دهی به استان‌های همجوار لازم است سازمان جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام نسبت به مطالعه و ارایه طرح توجیهی پروژه اتصال راه‌آهن سراسری به انبارهای شرکت پشتیبانی امور دام استان را حداکثر ظرف مدت دو ماه اقدام لازم را به عمل آورند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز افزود: با توجه به پیشنهاد برخی از فرمانداران مبنی بر استفاده از ظرفیت توان بسته بندی شکر در شهرستان های تابعه استان البرز مقرر شد با محوریت فرمانداری به عنوان رییس کارگروه تنظیم بازار شهرستان نسبت به جذب شکر فله‌ای بر اساس سهم برش شهرستانی با رعایت ضوابط اقدام شود.
شاهمرادی اظهارداشت: با توجه به آمادگی خط تولید و سرمایه گذاری انجام شده در شرکت سامان صنعت اطلس، اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان ظرف هفته جاری به میزان ۲۰ الی ۳۰ تن آرد برای راه اندازی خط تولید به شرکت مزبور تخصیص داده و در زمان تولید دستگاه های مرتبط به ویژه دانشگاه علوم پزشکی نظارت لازم را به عمل آورند.
وی افزود:  با توجه به سهم واحدهای صنعتی در تولید و توزیع انواع نان صنعتی در سطح ملی و کشوری است  مقرر شد پس از حضور معاونان وزارت صمت از شرکت سامان صنعت اطلس بازدید به عمل آورده و بر اساس ظرفیت و توان تولید واحد مزبور پیشنهاد تخصیص سهمیه اصلی به کارگروه تنظیم بازار کشور برای تصویب ارسال شود.
شاهمرادی در خصوص وضعیت و تعیین تکلیف واحدهای صنفی نانوایی فاقد پروانه کسب ۵۷ واحد که قطع سهمیه آرد شده بودند، گفت: اکنون موضوع توسط اتاق اصناف بررسی و سپس در کمیسیون نظارت بر سازمان های صنفی رسیدگی می‌شود. 
در نشست تنظیم بازار استان البرز در خصوص اتصال راه آهن به انبارهای شرکت پشتیبانی امور دام استان، انبارهای نگهداری کالا تحت پوشش اداره کل غله، قیمتهای کالاهای ماه رمضان بررسی و تصمیم گیری شد.
همچنین دراین نشست با قیمت پیشنهادی عرضه زولبیا و بامیه درجه یک به صورت خالص فروشی از قرار هر کیلوگرم۲۲ هزار تومان به شرط رعایت کیفیت موافقت شد./ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها