کد خبر 69888

طبق گفته سازمان تعزیرات برخی دندانپزشکی ها برای ایمپلنت مبلغی بالغ بر 56 میلیون تومان دریافت می کنند و بسیاری دیگر از آن ها هزینه های خود را به دلار دریافت می کنند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد یاسر رایگانی در نشست خبری به آمار کلی شعب بدوی اشاره کرد و گفت: تعداد 344 هزار و 333 پرونده وارده، 338 هزار و 66 پرونده مختومه و 48 هزار و 964 پرونده مانده، رشد 292 درصدی عملکرد نسبت به سال گذشته، محکومیت 173 هزار میلیارد ریالی متخلفان بوده است.

وی افزود: 198 هزار و 353 پرونده وارده کالا و خدمات، 30 هزار و 952 پرونده .ارده قاچاق  و 21 هزار و 188 پرونده بهداشت، دارو و درمان. 770 میلیارد ریال اعاده حق شاکی وارده به اجرای احکام و مبلغ 461 میلیارد تومان وارده به اجرای وصولی در حق صندوق دولت بوده است.

رایگانی در مورد امار کل پرونده ها در 7 ماهه نخست سال گفت: این امار نسبت به بازه مشابه سال گذشته 14 درصد رشد داشته که این رقم در بحث قاچاق رشد 28 درصدی داشته است.

وی در مورد  طرح اربعین گفت: تعداد 1256 اکیپ گشت مشترک تشکیل شده که 5 هزار و 88 مورد بازرسی انجام داده اند.تعداد یک هزار و 878 واحد دارای تخلف، 2 هزار و 32 واحد بدون تخلف، یک هزار و 178 واحد نیازمند تذکر برای اصلاح تخلف شناسایی شدند و در این میان 2 هزار و 417 پرونده تشکیل شده و متخلفان به پرداخت 37 میلیارد و 985 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده اند.

بازداشت 3 نفر از مدیران تعزیرات

رایگانی از بازداشت تعدادی از مسوولان تعزیرات خبر داد و گفت: چند نفر در سازمام تخلفاتی داشتند که با پیگیری رییس سازمان این متخلفین به دادگستری معرفی و به  دادسرا احضار شدند .

وی افزود: پرونده این افراد اماده ارسال به دادگاه برای رسیدگی و صدور حکم است.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: تعداد مدیران متخلف  ۳ نفر بودند که چون حکمی صادر نشده، این افراد مشغول بکار هستند.

افزایش 5 تا 11میلیونی قیمت خودروهای داخلی پرمصرف

وی در مورد وضعیت قیمت خودروهای داخلی گفت: متاسفانه با اینکه در  دو ماه اخیر شاهد قیمت نزولی خودرو بودیم ولی خودروسازان بخوبی آن را انجام ندادند و با عدم عرضه خودرو و پلاک گذاری ،خلل ایجاد کردند.

رایگانی گفت:  معتقدیم باید  خودروسازها نقش بهتری داشته باشند ولی  متاسفانه شاهد افزایش قیمت خودرو را  تا ۵  الی ۱۱ میلیون تومان ان هم در خودروهای پرمصرف بودیم که سیر صعودی گرفت.

وی تاکید کرد: بازار عکس العمل خوبی داشت اما خودروسازها خلل ایجاد کردند و  سیر نزولی را به صعودی تبدیل کردند.

تخلف 35 دفتر هواپیمایی/پروار 11 میلیونی شیراز-نجف!

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در بحث تخلفات دفاتر هواپیمایی، ۳۵ پرونده در طرح اربعین تشکیل شد که تهران با ۲۳ پرونده تخلف و بعد از آن خوزستان با ۶ پرونده در صدر قرار دارند.

وی افزود: در یک دفتر هواپیمایی خارجی، بلیط شیراز- نجف با ۱۱ میلیون تومان بفروش رسید،با چه مجوزی این کار انجام شد.

کشف و ضبط 3میلیارد ارز خارجی در فرودگاه امام خمینی(ره)

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در بحث برگشت ارز خارجی نیز در تهران کشف شد که ۳میلیارد و ۱۱۱ میلیون ریال بوده که در فرودگاه امام خمینی کشف و ضبط شد.متهم به پرداخت ۶ میلیارد ریال و ضبط ارزهای مکشوفه محکوم شد.

آخرین خبر از پرونده ذرت‌های آلوده

رایگانی درباره پرونده ذرت های آلوده گفت: این پرونده در اختیار سازمان تعزیرات نیست البته ظرف ۳ تا ۴ سال اخیر مقدار زیادی وارد کشور شده اما مردم خیالشان راحت باشد که یک دانه ذرت وارد چرخه توزیع و تولید نشده و موضوع فقط نحوه امحاء این محموله است چون هزینه بسیاری دارد و قابلیت امحا در دریا ندارد.

تخلف اپراتورهای تلفن همراه به کجا رسید؟

سخنگوی تعزیرات درباره بازگشت مبالغی از اپراتورها که از زائران اربعین کسب شده گفت: به صرف اینکه ٢۶ میلیارد تومان به حساب این مشترکان برگشت داده شود، کافی نیست و باید مشخص شود و شفاف باشد که این مبالغ به چه علت بوده و اگر پیگیری های شخص وزیر ارتباطات نبود این اقدام انجام نمی شد بنابراین برای برخورد با متخلفان باید تخلف اپراتورها از سوی وزارت ارتباطات اعلام شود تا تعزیرات به این تخلفات رسیدگی کند.

فروش ایمپلنت‌های 56 میلیونی در تهران

 سخنگوی تعزیرات حکومتی همچنین گفت: تعرفه های ایمپلنت دندانپزشکی در تهران تا ٢۵٠ درصد اختلاف قیمت دارند و بخش زیادی از مردم نمی توانند از خدمات دندانپزشکی به دلیل قیمت های بالا بهره مند شوند.

وی ادامه داد: برخی دندانپزشکان به دلار هزینه از بیماران دریافت می کنند و قیمت ایمپلنت در تهران تا ۵۶ میلیون تومان است.

رایگانی اظهارداشت: اخیرا شنیده ام عده بسیاری به مبلغ ۲ میلیون تومان ایمپلنت انجام داده اند و باعث مشکلات بسیاری برای بیماران شده است زیرا کیفیت بسیار پایین داشته است.

وی افزود: بنابراین وزارت بهداشت دراین خصوص باید وارد شود و متخلفان را شناسایی و به تعزیرات معرفی کنند.

سخنگوی تعزیرات تصریح کرد: مردم فریب تبلیغات را نخورند چون ایمپلنتهای بی کیفیت موجب عفونت های مغزی می شود.

رایگانی افزود: متاسفانه انجمن صنفی دندانپزشکان که تبلیغات آدامس و خمیردندان را تایید می کند در مورد قیمت گذاری این خدمات وارد نشده است.

بازار بدون متولی برندهای مشهور در اینترنت

سخنگوی سازمان تعزیرات درباره فعالیت فروشگاه های اینترنتی گفت: فروش همه کالاها در فروشگاههای مجازی بلامتولی است حتی شرکت های برند و مشهور در فضای مجازی، تقلب در کسب دارند و از نظر بهداشتی، درمانی و دارویی، فاقد نظارت هستند.

وی ادامه داد: واقعا در این فضا تخلف در کسب بیداد می کند بویژه در کالاهای مصرفی الکتریکی مانند گوشی تلفن همراه، کامپیوتر و لپ تاپ تقلب زیاد است و تماس های بسیاری با سامانه ١٣۵ تعزیرات ثبت شده است.

رایگانی اضافه کرد: یک اتحادیه تمام فروش اینترنتی را رصد می کند اما تاکنون پرونده ای به تعزیرات نداده و فقط می توانیم بگوییم مردم در این زمینه هوشیار باشند./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها