کد خبر 59336

عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی گفت: قیمت مرغتا 15 شهریورکاهش نمی یابد و تا آن تاریخ در حدود 14 هزار و 500 تومان باقی میماند

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، برومند چهارآیین عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۰ هزار و ۳۰۰ و مرغ آماده به طبخ ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی افزود: فروش مرغ یک ریال بالاتر از نرخ ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان اجحاف در حق مصرف‌کننده است که دستگاه‌های نظارتی باید با اعمال نظارت‌های بیشتر از سودجویی برخی مغازه‌داران جلوگیری کنند.

چهارآیین قیمت مرغ در بازار را پیش‌بینی کرد و گفت: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا افزایش تلفات و کاهش کیفیت نهاده‌های دامیپیش‌بینی می‌شود که تا ۱۵ شهریور نرخ مرغ زنده در دامنه ۱۰ تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ ۱۴ تا ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان باشد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه قیمت جوجه یک روزه رو به کاهش است، بیان کرد: روند نزولی قیمت جوجه یک روزه در بازار نشان می‌دهد که مرغداران تمایلی به جوجه‌ریزی ندارند که استمرار این روند عرضه مرغ در ماه‌های آتی را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

به گفته وی با توجه به کاهش قدرت خرید خانوار بازگشایی مدارس و خنک شدن هوا از اواسط شهریور پیش‌بینی می‌شود که قیمت مرغ در بازار تا حدودی کاهش یابد.

عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی با انتقاد از اظهار نظر مسئولان وزارت صمت پیرامون واردات مرغ گفت: برخورد‌های قهر آمیز و تهدید‌آمیز مسئولان دولتی در فضای رسانه‌ای و کاهش انگیزه تولیدکنندگان،  استمرار تولید و تأمین مرغ ظرف ۴۰ تا ۵۰ روز آینده را به چالش می‌کشاند از این رو تقاضا داریم مسئولان امر شرایط را به گونه‌ای فراهم کنند که تولیدکنندگان به آینده تولید امیدوار شوند.

این مقام مسئول  با اشاره به اینکه اتخاذ تصمیمات دولت در افت و خیز تولید مرغ تأثیرگذار است، بیان کرد: این در حالی است که اگر قیمت‌گذاری به مکانیزم عرضه و تقاضا واگذار شود بدون تردید بازار به تعادل خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه تنش بازار نهاده‌های دامی فروکش کرده‌است، افزود: هم‌اکنون هر کیلو ذرت با نرخ یک هزار و ۵۰۰ و کنجاله سویا ۲ هزار و ۷۰۰ تومان در بازار آزاد عرضه می‌شود که با نرخ مصوب خود اختلاف چندانی ندارد.

چهار آیین در پایان با انتقاد از افزایش چشمگیر قیمت ریز مغزی‌ها و واکسن در بازار تصریح کرد: با توجه به نوسان شدید ریزمغزی‌ها و واکسن‌ها و فروش با نرخ‌های بالا در بازار از مسئولان امر انتظار می‌رود تدابیری برای رفع این بحران بیندیشند تا اختلاف قیمت این نهاده‌ها با نرخ مصوب به حداقل خود برسد./باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

تازه ها