کد خبر 52857

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران در جلسه ستاد کنترل و تنظیم بازار قیمت رسمی هر کیلو شیرخام را 2390 تومان اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، سعید سلطانی سروستانی مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران اعلام کرد در جلسه ستاد تنظیم بازار مصوب شد قیمت شیر خام کیلویی ۲۳۹۰ تومان از دامداران خریداری شود.وی  با بیان اینکه قیمت قبلی شیر خام کیلویی ۲۰۰۰ تومان بود، گفت: قیمت جدید قرار است سه‌شنبه این هفته یعنی پس فردا توسط ستاد تنظیم بازار ابلاغ و سوی صنایع لبنی اجرا شود.

به گفته سلطانی قیمت پیشنهادی اتحادیه دامداران کیلویی ۲۵۷۰ تومان بوده که این ستاد با قیمت ۲۳۹۰ تومان برای خرید هر کیلو شیر خام موافقت کرده است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران در عین حال گفت قرار شد قیمت محصولات لبنی فانتزی برای مصرف کننده افزایش داشته باشد و قیمت محصولاتی که مصرف روزانه و ضروری دارند افزایش چندانی نیابد.

دبیر انجمن صنایع لبنی امروز اعلام کرده بود قیمت‌های جدید فراورده‌های لبنی پس فردا توسط ستاد تنظیم بازار ابلاغ می‌شود.

با کری گفته بود سازمان حمایت از مصرف کنندگان آنالیز قیمت تمام شده شیر خام و لبنیات را بر اساس هزینه های جدید تعیین و این قیمت‌ها را به ستاد تنظیم بازار اعلام کرده است تا این ستاد پس از بررسی‌های نهایی نرخ های جدید را اعلام کند.

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: نرخ پیشنهادی برای افزایش هزینه‌ها تولید ۱۴ درصد است اما سازمان حمایت نیز محدودیت‌هایی برای تعیین نرخ پیشنهادی دارد که آنها را اعمال خواهد کرد.

به گزارش فارس افزایش چند باره نرخ لبنیات در طول سال تاثیر منفی بر سرانه مصرف این کالای اساسی و بسیار مهم خواهد داشت در حال حاضر سرانه مصرف کشور نصف میانگین جهانی است و خسارت و هزینه های پنهان سلامت برای مردم و جامعه دارد.

از نظر کارشناسان راهکارهای متفاوتی برای حفظ حاشیه سود صنایع و دامداران وجود دارد که پیش از افزایش هرگونه قیمت باید به آنها توجه شود از جمله راهکارها مدیریت مناسب چه در صنایع و چه در بخش های دامداری است،  استفاده از دام های اصلاح شده مناسب استفاده از صنایع مدرن و روزآمد به کار گیری نیروهای زبده و مجرب و کاهش هزینه های انرژی از جمله آنها است./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها