کد خبر 49696

برخی فروشگاه های بزرگ کشور از امروز شکر تنظیم بازاری عرضه خواهند کرد، سهم هر فرد 3کیلو گرم است و قیمت هر کیلو 3هزار و 400 تومان است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، با عرضه شکر تنظیم بازاری، قیمت شکر در برخی فروشگاه‌ها به کیلویی 3400 تومان عرضه می‌شود .

 برای گرفتن شکر تنظیم بازاری که برای هر نفر 3 کیلوگرم داده می‌شود و در برخی فروشگاه‌ها مانند شرکت‌های تعاونی و فروشگاه‌های بزرگ عرضه می‌شود صف‌های حدود 20 نفره بسته می‌شود. 

یکی از این فروشگاه‌ها در منطقه 19 تهران حمایت از این دارد که سهمیه‌های 2 تن برای توزیع هر نفر سه کیلوگرم اختصاص یافته و حدود 20 نفر جلو این مغازه‌ها صف بسته می‌شود که برای گرفتن 3 کیلو گرم شکر حدود نیم ساعت زمان می‌برد. 

یکی از فروشندگان فروشگاه تعاونی ، گفت: تخصیص شکر تنظیم بازاری به فروشگاه‌ها آغاز شده و قول داده‌اند که روزانه این سهمیه‌ها را اختصاص دهند. با توزیع این شکر قیمت بازار شکسته می‌شود. 

روز گذشته دبیر انجمن صنایع قند و شکر به خبرنگار فارس گفت: یک میلیون و 600 هزار تن شکر تا آخر شهریور به بازار کشور تزریق می‌شود که بخشی از ‌آن تولید داخل است و بخش زیاد آن واردات خواهد شد. 

وی اضافه کرد: از آنجایی که واردکنندگان تعهد محضری می‌دهند که قیمت شکر وارداتی را به کیلویی 3400 تومان عرضه کنند، قیمت شکر طی چند روز آینده متعادل خواهد شد و باید به همان قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار برگردد. 

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی هم روز گذشته گفت: در سه روز گذشته بیش از 20 هزار تن با قیمت مصوب 3400 تومان به بازار عرضه شده و فروش آن در میادین و فروشگاه‌های منتخب آغاز شده است. 

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت هم با بیان اینکه از روز اول ماه رمضان شکر تنظیم بازاری در میادین میوه و تره‌بار توزیع می‌شود، گفت: تا کنون 150 تن شکر تنظیم بازاری تحویل میادین میوه و تره‌بار شده است. 

یدالله صادقی رئیس سازمان صنعت استان تهران هم قول داده بود که طی روزهای آتی بازار شکر متعادل شود. /فارس

 

ارسال نظر

تازه ها