کد خبر 46879

مدیرعامل شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور گفت: قیمت مرغ تازه 11 هزار و 500 تومان و گوشت قرمز 65 تا 70 هزار تومان در بازار حفظ خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حمید ورناصری با بیان اینکه قبل از تحویل سال 98 گوشت مرغ تازه 11 هزار و پانصد تومان و منجمد 10 هزار و 500 تومان در سراسر کشور توزیع شد گفت: میانگین قیمت گوشت مرغ 12 هزار و 700 تومان در کشور است.

مدیرعامل شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور افزود: گوشت مرغ تازه روزانه بیش از 1250 تن در سراسر کشور توزیع می شود و این روند ادامه دارد تا زمانی که به تولید کننده آسیب نزند.

او از تدابیر لازم برای تامین اقلام گوشت قرمز(گوسفند و گوساله)، مرغ و تخم مرغ در آستانه ماه مبارک رمضان گفت: با برنامه ریزی های انجام شده از تولید و جوجه ریزی در مرغداری ها تا ذخیره کرده آنها در دست اقدام است.

ورناصری از کاهش قیمت تخم مرغ در ایام نوروز گفت و افزود: تخم مرغ کیلوگرمی 6 هزار تومان از اسفند سال گذشته و در ایام نوروز توزیع می شود.

وی افزود: توزیع مرغ و تخم مرغ بطور عمده در میدان های تره بار و فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای ادامه دارد و به درخواست های مختلف دولتی و صنوف توزیع گوشت مرغ و تخم مرغ پاسخ مثبت داده می شود.

حمید ورناصری درباره توزیع گوشت قرمز (گوساله و گوسفندی) گفت: با هدف تامین بازار هدف کشور برنامه های کمک به تولید داخلی و واردات گوشت قرمز در دست اقدام است.

مدیرعامل شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور از قیمت های متفاوت در استان های مختلف خبر داد و گفت: گوشت قرمز گوسفند بین 70 تا 75 هزار تومان است و این قیمت ها رو به کاهش است.

وی به واردات دام زنده اشاره کرد و گفت: واردات 80 هزار دام زنده از بندر چابهار و بندر امام در سال 98 انجام شده است.

ورناصری از ورود دام زنده سبک در شب گذشته به بندر عباس خبر داد و افزود: تا زمانی که نوسان قیمت به زیان تولید کننده نباشد ورود دام زنده ادامه خواهد داشت.

او گفت: تا هر زمانی که نوسان قیمتی به زیان مصرف کننده باشد گوشت به بازار تزریق می شود و از تولید کننده حمایت خواهد شد.

وی افزود: قیمت مرغ تازه 11 هزار و 500 تومان و گوشت قرمز 65 تا 70 هزار تومان در بازار حفظ خواهد شد.

 مدیرعامل شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور از تولید کنندگان خواست برای تامین نهاده های دامی به جهاد کشاورزی استان ها مراجعه و به قیمت مصوب دریافت کنند.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

تازه ها