کد خبر 40511

بر اساس تصمیمات اخذ شده در ستاد تنظیم بازار استان مقرر شد در جهت تلاش برای تک نرخی کردن قیمت مرغ، قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ در سطح استان 11 هزار و 500 تومان در نظر گرفته شود و هر قیمت بیش از این میزان تخلف محسوب می‌شود

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از ایسنا، افزایش قیمت مرغ باعث شده مسئولان استان در چند روز گذشته با برگزاری جلسات به این نتیجه برسند که در جهت تک نرخی کردن قیمت گوشت مرغ حرکت کنند. این اقدام برای اولین بار در سطح استان در دستور کار قرار گرفته و تلاش می‌شود با توزیع گسترده و تأمین نیاز بازار، از نوسانات قیمت مرغ در سطح استان جلوگیری شود.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان در این خصوص اظهار کرد: استان گلستان رتبه دوم تولید مرغ کشور را داراست و تولیدات خود را به بیش از ۱۰ استان کشور صادر می‌کند. با وجود اینکه ما تولید کننده عمده گوشت مرغ در کشور هستیم، نمی‌توانیم تنها به فکر تأمین نیاز استان خودمان باشیم و باید به فکر عرضه گوشت مرغ به سایر استان‌ها هم باشیم. ما نیز برخی از کالاهایی که در استان نیاز داریم را از استان‌های دیگر کشور تأمین می‌کنیم.

«درویشعلی حسن‌زاده» گفت: بر اساس آخرین تصمیمات اخذ شده، موضوع تک قیمتی کردن قیمت گوشت مرغ را با قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان دنبال می‌کنیم و با جدیت این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

وی با تاکید بر تلاش برای تأمین کل نیاز مرغ استان با این قیمت، تصریح کرد: امروز در سطح استان بیش از ۶۰ تن گوشت مرغ با قیمت ۱۱,۵۰۰ تومان توزیع شد و هر جا که احساس کمبودی باشد، اقدام به توزیع گوشت مرغ منجمد می‌کنیم.

حسن‌زاده اظهار کرد: با فروشگاه‌هایی که اقدام به فروش مرغ با قیمت بیش از قیمت مصوب ۱۱,۵۰۰ تومان می‌کنند، برخورد قانونی می‌شود. در دو روز اخیر تعداد کمی از فروشگاه‌ها تخلفاتی را داشتند که بازرسین ما نسبت به تشکیل پرونده برای آنها اقدام کردند.

مدیر تنظیم بازار محصولات کشاورزی جهاد کشاورزی گلستان نیز در این خصوص با تاکید بر اینکه در بازار به لحاظ موجودیت مرغ هیچ مشکلی نداریم، گفت: از امروز به بعد دیگر هیچ مرغی با قیمت بیشتر از ۱۱,۵۰۰ تومان را در سطح استان نخواهیم داشت.

«سعید حسن‌پور» تصریح کرد: در جهت تأمین مایحتاج مورد نیاز مردم، در روزهای آتی اگر هم شده به صورت سیار اقدام به توزیع گوشت مرغ خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: میزان مصرف گوشت مرغ در استان در شرایط عادی بین ۷۰ تا ۸۰ تن است و هدف گذاری ما نیز بر همین اساس انجام گرفته و تلاش داریم مرغ با همین قیمت مصوب به دست مصرف کننده برسد.

 

ارسال نظر

تازه ها