کد خبر 32621

نایب رئیس انجمن برنج

نایب رئیس انجمن برنج از آرامش حاکم بر بازار برنج در شمال خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو برنج شیرودی با ۱۰ درصد خرده ۱۰ هزار، ندا ۱۰ هزار و طارم ۱۲ هزار تومان در کارخانه های شمال عرضه می شود

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، علی اکبریان نایب رئیس انجمن برنج با اشاره به اینکه نرخ خرید تضمینی برنج تناسبی با قیمت های بازار ندارد، اظهار کرد: در لیست خرید تضمینی برنج ارقامی همچون سپید رود عنوان شده، درحالیکه کشت این محصول سالهاست که منسوخ شده است.

به گفته وی با توجه به تفاوت‌ ۷۰ درصدی قیمت خرید تضمینی برنج با بازار، کشاورزان رغبتی به عرضه محصول به دولت ندارند.

اکبریان نرخ کنونی هر کیلو برنج شیرودی در بازار را ۱۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: این در حالی است که نرخ خرید تضمینی هر کیلو برنج برای سال زراعی جدید ۴ هزار و ۵۲۷ تومان اعلام شده است.

این مقام مسئول خرید توافقی برنج را تنها راهکار مناسب کنترل بازار دانست و گفت: اعلام نرخ خرید تضمینی برنج حداکثر ۱۰ درصد کمتر از قیمت بازار و همچنین اصلاح جدول خرید مبنی بر ارقامی که کشت آنها‌صورت می گیرد، در کنترل بازار بی تاثیر نیست.

وی از آرامش حاکم بر بازار برنج در شمال خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو برنج شیرودی با ۱۰ درصد خرده ۱۰ هزار، ندا ۱۰ هزار و طارم ۱۲ هزار تومان در کارخانه های شمال عرضه می شود.

نایب رئیس انجمن برنج نرخ واقعی هر کیلو برنج طارم در بازار تهران را ۱۴ تا ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان دانست و افزود: اگر فروش با نرخ های بالاتر در بازار تهران صورت می گیرد، دستگاه های نظارتی باید پاسخگو باشند چرا که این موضوع هیچ ارتباطی به انجمن ندارد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها