کد خبر 27652

یک مقام مسئول گفت: با توجه به ممنوعیت صادرات و افزایش عرضه، روند کاهش قیمت سیب زمینی و گوجه فرنگی در بازار آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، حسن صابری رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار درباره آخرین تحولات بازار سیب زمینی و گوجه فرنگیاظهار کرد: با توجه به ممنوعیت صادرات، بازار به سمت متعادل شدن در حال پیشروی است.

وی از آغاز روند کاهش قیمت سیب زمینی در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون عرضه سیب زمینی نو به بازار آغاز شده است که در پی افزایش عرضه، نرخ این محصول به تدریج به تعادل می رسد.

صابری نرخ هر کیلو سیب زمینی در میدان مرکزی میوه و تره بار را 2 تا 3 هزار تومان اعلام کرد و افزود: در حال حاضر هر کیلو سیب زمینی با نرخ 3 هزار و 500 تا 4 هزار تومان در خرده فروشی های سطح شهر بسته به کیفیت عرضه می‌شود.

این مقام مسئول از کاهش نرخ 20 درصدی قیمت گوجه فرنگی در بازار خبر داد و گفت: با توجه به ممنوعیت صادرات، قیمت این محصول در حال متعادل شدن است به طوریکه هم اکنون هر کیلو گوجه فرنگی با نرخ  2 تا 2 هزار و 500 تومان در میدان و احتساب 30 تا 35 درصد سود در مغازه های سطح شهر عرضه می شود .

به گفته وی، افزایش صادرات و تقاضا از سوی کارخانه‌های رب سازی از عوامل موثر در گرانی به شمار می رفت که با استمرار در ممنوعیت صادرات و برداشت محصول از مناطق گرمسیری در روزهای آتی پیش بینی می شود که نرخ گوجه به قیمت های قبل بازگردد.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار در پایان درباره آخرین وضعیت میوه های دیگر تصریح کرد: هم اکنون عرضه سیب مرغوب به دلیل سرمازدگی و خشکسالی در بازار کاهش یافته است و همین امر موجب شده تا هر کیلو محصول با نرخ 8 تا 9 هزار تومان در میدان عرضه شود.

 

 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها