کد خبر 25135

شاکر در خصوص استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در توزیع غذا و نوشیدنی‌ها جهت نذورات، نکاتی را یادآور شد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، عباس شاکر رئیس اداره غذا با منشا دامی و دریائی اداره کل فراورده های غذائی و آشامیدنی در خصوص استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در توزیع غذا و نوشیدنی ها جهت نذورات اظهار کرد: در صورت استفاده ازظروف یکبار مصرف پلیمری و پلاستیکی از نگهداری طولانی مدت غذای داغ، چرب و اسیدی در ظروف یکبار مصرف پلاستیکی تا حد امکان اجتناب کنید و در صورت لزوم منتظر باشید تا دمای ماده غذایی، تا حد امکان کاهش یابد و سپس اقدام به سرو غذا و یا نوشیدنی کنید.

وی گفت: تمامی محصولات سلامت محور از جمله ظروف یکبار مصرف پلیمری و کاغذی، در صورت داشتن پروانه بهداشتی ساخت و یا ورود معتبر و تحت نظارت مسئولین فنی قابل عرضه و مصرف هستند.

غذا و نوشیدنی داغ در ظروف یکبار مصرف نریزید

 شاکر با اشاره به مصرف کنندگان ظروف یکبار مصرف تصریح کرد: در هنگام خرید این قبیل ظروف اعم از پلیمری و کاغذی ضمن کسب اطمینان از داشتن شماره پروانه‌های بهداشتی تا حد امکان سعی کنند مواد غذایی داغ را در ظروف یکبار مصرف استفاده نکنند.

وی از مردم خواست در صورت استفاده از ظروف یکبار مصرف پلیمری و پلاستیکی از نگهداری طولانی مدت غذای داغ، چرب و اسیدی در ظروف یکبار مصرف پلاستیکی تا حد امکان اجتناب نمایند و در صورت لزوم منتظر باشند تا دمای ماده غذایی، تا حد امکان کاهش یافته و سپس اقدام به سرو غذا و یا نوشیدنی نمایند.

رئیس اداره غذا با منشا دامی و دریائی اداره کل فراورده های غذائی و آشامیدنی با اشار به ایام ماه های محرم، صفر و نذورات مردم در این ایام، گفت: ضمن آروزی قبولی عزاداری‌ها، یکی از مسائل مهم در بحث نذری‌ها رعایت نکات مهم بهداشتی است ضمن تاکید بر رعایت نکات بهداشتی در تهیه ، نگهداری و توزیع نذورات، با توجه به اینکه این غذاها را برخی از بیماران به قصد شفا می خورند سعی کنند نمک و چربی غذاها کم باشد.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

ارسال نظر

تازه ها