کد خبر 14041

در آستانه ماه رمضان

دبیر انجمن خرما گفت: نرخ منطقی فروش هر کیلو خرما در مغازه ها 5 هزار تومان بوده و این درحالی است که هم اکنون هر کیلو خرما با نرخ حداقل 15 هزار تومان در بازار عرضه می‌شود

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، علی اصغر موسوی دبیر انجمن خرما از افزایش قیمت خرما در آستانه ماه رمضان خبر داد و گفت: طبق روال همه ساله، قیمت خرما در آستانه ماه رمضان ناشی از سودجویی دلالان با نوساناتی در بازار روبه‌روست.

وی افزود: با توجه به آنکه تمامی امکانات بازار در اختیار دلالان است که برای کسب سود بیشتر به دنبال افزایش کاذب قیمت هستند؛ بنابراین با کمبود تصنعی خرما در بازار بر این نوسان قیمت دامن می زنند.

موسوی نرخ خرید هر کیلو خرما از باغدار 2 هزار و 500 تا 3 هزار و 500 تومان اعلام کرد و گفت: براین اساس نرخ منطقی فروش هر کیلو خرما در مغازه ها 5 هزار تومان بوده و این درحالی است  که هم اکنون هر کیلو خرما با نرخ حداقل 15 هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.

دبیر انجمن خرما خرید توافقی خرما در ابتدای فصل تنها راهکار کنترل قیمت در بازار دانست و اضافه کرد: وزارت جهاد کشاورزی در ابتدای فصل برداشت همانند سایر محصولات کشاورزی باید خرما را با قیمت منطقی از کشاورزان خریداری کند.

وی تصریح کرد: با وجود آنکه 50 درصد خرما در ماه رمضان و مابقی در سایر فصول تولید می‌شود، بدیهی است که افراد سودجو با سوءاستفاده از این موضوع به طور کاذب قیمت خرما در سایه کمبود نظارت دستگاه‌های مسئول افزایش دهند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

تازه ها