کد خبر 1076

در ادامه کاهش قیمت مرغ

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: در حالیکه علاوه بر کاهش 1200 تومانی جوجه یکروزه قیمت مرغ نیز در حال کاهش است، برای جلوگیری از زیان تولیدکنندگان مرغ باید افزایش صادرات را در دستورکار قرار دهیم.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، محمد یوسفی درباره دلایل کاهش قیمت مرغ در بازار عنوان کرد: تولید زیاد، دلیل این مساله است؛ ضمن اینکه جوجه نیز  ١٢٠٠ تومان ارزان شده و در حال حاضر، میانگین قیمت آن ١٥٠٠تومان است.

وی با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام در حال حاضر، شروع به خرید مرغ مازاد مرغداران کرده است، افزود: تاثیر این خرید بر بازار، طی هفته های آینده  مشخص خواهد شد.

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی تصریح کرد: باید افزایش صادرات را در دستور کار خود قرار دهیم؛ شاید بتوانیم در بازارهای جهانی رقابت کرده و موفقیتی به دست آوریم.

یوسفی با اشاره به اینکه هم اکنون مقداری صادرات به عراق و افغانستان داریم، گفت: ما اگر بتوانیم فقط بازار عراق را در اختیار بگیریم و نیازش را تامین کنیم، مشکل مرغ مازادمان حل می شود.

وی ادامه داد: دولت آنچنان که باید از صنعت حمایت نمی کند تا بتوانیم در بازارهای جهانی رقابت کنیم.

یوسفی گفت: هم اکنون قیمت مرغ زنده ٤٢٠٠ تومان، قیمت مرغ آماده طبخ در  غرفه های میادین میوه و تره بار سطح شهر، بین ٦٠٠٠ تا ٦٤٥٠ تومان و در میدان بهمن حدود ٦٢٠٠ تومان است.

 

ارسال نظر

تازه ها