کد خبر 79746

کارشناس و تحلیلگر ارشد بازارهای مالی:

حمید مرتضی‌کوشکی، کارشناس و تحلیلگر ارشد بورس و بازارهای مالی، فروش استقراضی را تنها یک دستورالعمل و ابزاری برای افزایش جذابیت معاملات اعلام و اظهار می‌کند: روند بازار زمانی تغییر می‌کند که دلایل بنیادی برای آن ایجاد شود و دستورالعمل‌ها نمی‌توانند تغییری در روند بازار ایجاد کنند بلکه فاکتورهای بنیادی باید وجود داشته باشد.

کوشکی در گفت‌وگو با خبرنگار بااقتصاد، معاملات بازار سرمایه را بر مبنای تحلیل‌ها می‌داند و می‌افزاید: اگر تحلیل‌ها مبتنی بر روند صعودی بازار باشد، ابزارها نمی‌توانند آن را تغییر دهند و یا بر آن تاثیر بگذارند. بنابراین، بازار تغییر جهت نخواهد داد، مگر این‌که عوامل رشد بازار از بین برود.

کارشناس و تحلیلگر ارشد بورس، فروش استقراضی را ابزار دیگری در زیرمجموعه بازار مشتقه می‌داند و می‌گوید: ابزارهایی مانند: اختیارهای معامله و قراردادهای آتی در شرایط فعلی بورس اوراق بهادار و بورس کالا نیز وجود دارند و می‌توان گفت که بازار به‌نوعی دوطرفه است اما فروش استقراضی ابزاری است با مزیت‌های زیاد که جذابیت‌های بورس را فوق‌العاده می‌کند.

وی معتقد است که مدیران بورس بسیار هوشمندانه از فرصت پیش‌آمده برای آشنایی بیشتر سهامداران با این ابزارها، استفاده کرده‌اند تا هم بر جذابیت معاملات بیفزایند و هم ابزارهای مختلف را به سهامداران معرفی کنند.

 

خبرنگار:مولود غلامی 

ارسال نظر

تازه ها