کد خبر 49950

معاون امور معادن و صنایع معدنی صمت؛

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که فولاد، مس و آلومینیوم ایران در دنیا مشتری های خاص خود را دارد گفت: بعید به نظر می رسد تحریم های جدید آمریکا خیلی بتواند روی صنعت فلزات ایران تاثیر گذار باشد.

به گزارش بااقتصاد، جعفر سرقینی افزود: نگرانی زیادی بابت این تحریم ها وجود ندارد چون فولاد، مس و آلومینیوم ایران در دنیا مشتری های خاص خود را دارد.

وی همچنین اظهارداشت: بعید به نظر می رسد تحریم های جدیدی که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به تازگی اعلام کرده خیلی بتواند روی صنعت فلزات ایران تاثیر گذار باشد.

سرقینی افزود: کالای ایرانی در بخش فلزات مانند فولاد، مس و آلومینیوم تمام و کمال استانداردهای جهانی را دارد و به تبع کالای مرغوب محسوب می شود از این رو، بابت فروش فلزات ایران در سطح بازارهای بین المللی  نگرانی وجود ندارد چون به دلیل مرغوبیت و کیفیت بالا همواره مشتری های خاص خود را دارد.

سرقینی اظهارداشت: طی یکساله گذشته با خروج آمریکا از برجام نه تنها میزان صادرات در حوزه صنعت فلزات کشور کم نشد بلکه نسبت به مدت مشابه در سال ماقبل نیز بیشتر شده است.

وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه تولید فولاد در جهان عدد بسیار بزرگی است، گفت: سالانه یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تن فولاد در دنیا تولید می شود.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: عدد فولاد تولیدی ایران در بازارهای جهانی عدد بزرگی نیست که چندان بخواهد از بازارهای جهانی تاثیر بپذیرد.

وی اضافه کرد: ایران سال گذشته ۲۵ میلیون تن فولاد تولید کرد که یک و نیم درصد فولاد تولیدی جهان را شامل می شود.

سرقینی یادآورشد: میزان صادرات کشور در برابر عدد صادرات فولاد دنیا بسیار کوچک است بنابراین ایران هیچ نگرانی بابت روند بازارهای جهانی ندارد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

تازه ها