کد خبر 30798

سایت رسمی فدراسیون جهانی فوتبال در گزارشی، به دیدار برگشت تیم‌های فوتبال پرسپولیس و کاشیما آنتلرز ژاپن پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، تیم فوتبال کاشیما آنتلرز ژاپن با کسب تساوی بدون گل مقابل پرسپولیس و پیروزی 2 بر صفر در دو دیدار رفت و برگشت لیگ قهرمانان آسیا، به عنوان قهرمانی مسابقات دست یافت. سایت رسمی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در گزارشی به بازی برگشت دو تیم اشاره کرد. در این متن آمده است:

کاشیما آنتلرز پس از کسب تساوی بدون گل مقابل پرسپولیس در ایران و برتری 2 بر صفر در مجموع دو بازی رفت و برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا، برای اولین بار به قهرمانی این مسابقات دست یافت. نماینده ژاپن با این نتیجه، حضور خود را در مسابقات جام باشگاه‌های جهان تضمین کرد. رقابت‌هایی که آنتلرز در سال 2016 برای اولین مرتبه در آن حاضر بود.

آنتلرز که مقابل جمعیت پرشور ورزشگاه آزادی در تهران به میدان رفت، در نیمه اول به راحتی بازی می‌کرد هر چند پرسپولیس برای زدن گل به حریف فشار می‌آورد. با این حال تیم میهمان نخستین فرصت گلزنی را به دست آورد که ضربه ضعیف شوما دویی، راهی به دروازه نیافت. پرسپولیس فرصت‌هایی در اواخر 45 دقیقه اول به دست آورد، اما  کو وون سانتائه دروازه‌بان آنتلرز مقابل موقعیت‌های علی علیپور، بشار رسن و احمد نوراللهی ایستادگی کرد.

همانطور که نیمه دوم برای نماینده ژاپن به خاطر نتیجه دیدار رفت راحت پیگیری می‌شد، پرسپولیس برای گلزنی موقعیت‌ ایجاد می‌کرد. دو ضربه علیپور راهی به چارچوب نداشت و ضربه آزاد بشار رسن به دیواره دفاعی کاشیما آنتلرز برخورد کرد و توسط مدافعان دور شد. پیروزی کاشیما آنتلرز باعث شد آنها پس از اوراواردز (در سال‌های 2007 و 2017) و گامبا اوزاکا (در سال 2008)، سومین تیم ژاپنی باشند که به قهرمانی مهم‌ترین عنوان باشگاهی قاره آسیا می‌رسند.

کاشیما آنتلرز به عنوان قهرمان لیگ قهرمانان آسیا، به تیم‌های العین امارات، گوادالاخارای مکزیک، اسپرانسه تونس، رئال مادرید و تیم ولینگتون نیوزیلند در جام باشگاه‌های جهان که در امارات برگزار می‌شود، اضافه شد.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

تازه ها