کد خبر 24615

کی روش در نشست خبری قبل از دیدار با ازبکستان اظهار داشت: متاسفانه تا این لحظه امکان نهایی شدن توافق بین فدراسیون و من فراهم نشده است. البته توافقی وجود دارد، «توافقی مردانه» اما هنوز نتوانستیم مراحل اداری آن را به طور رسمی طی کنیم

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، خبرگزاری رویترز روز دوشنبه نوشت: بازی دوستانه مقابل تیم ملی ازبکستان که به تازگی «هکتور کوپر» سرمربی سابق تیم ملی مصر را به عنوان سرمربی خود انتخاب کرده است، در راستای آماده سازی ایران برای حضور در معتبرترین رقابت ملی قاره کهن یعنی جام ملت ها که طبق برنامه ژانویه 2019 در امارات برگزار می شود، انجام خواهد شد. 
این در حالی است که تیم ملی ایران برای پایان دادن به ناکامی خود در کسب این افتخار از سال 1976 به بعد، مشتاقانه در انتظار آغاز آن است. 
با این وجود، کی روش و فدراسیون فوتبال ایران هنوز قراردادی جدید را برای تمدید اعتبار قرارداد پیشین سرمربی مطرح پرتغالی امضا نکرده اند. 
در این بین، کی روش در نشست خبری قبل از دیدار با ازبکستان اظهار داشت: متاسفانه تا این لحظه امکان نهایی شدن توافق بین فدراسیون و من فراهم نشده است. 
وی ادامه داد: البته توافقی وجود دارد، «توافقی مردانه» اما هنوز نتوانستیم مراحل اداری آن را به طور رسمی طی کنیم. 
کی روش پس از رساندن ایران به جام جهانی برزیل در سال 2014 و سپس جام جهانی 2018 روسیه، به چهره ای قابل احترام نزد ایرانیان تبدیل شده است، چهره ای که توانسته ایران را برای نخستین بار، 2 بار پیاپی به بزرگ ترین تورنمنت فوتبالی جهان برساند. 
با این حال، روابط کی روش و مقامات فوتبال ایران در طول 7 سال و نیم حضور وی، روی نیمکت این تیم با تنش هایی روبرو بوده است. 
در ماه مه پس از اینکه پیشنهاد تمدید قرارداد تا پایان رقابت های جام ملت های آسیا برای کی روش مطرح شد، او اعلام کرد که پس از اتمام کارش در جام جهانی روسیه از سمت خود کناره گیری خواهد کرد چرا که سرمربی اسبق تیم رئال مادرید انتظار داشت تا قرارداد او و کادر فنی وی تا پایان جام جهانی 2022 قطر تمدید شود. 
این در حالی است که پس از هدایت تیم ملی ایران به جام جهانی 2018 که به بهترین عملکرد این تیم در طول تاریخ نیز انجامید، کی روش 65 ساله در ماه های اخیر با تیم های زیادی از جمله کره جنوبی، کامرون و حتی ازبکستان ارتباط داده شده بود. 
ایرانی ها در جریان مرحله گروهی جام بیست و یکم که با غول های بزرگی همچون اسپانیا و پرتغال هم قرعه شده بودند با کسب 4 امتیاز از سه بازی خود که پیروزی 1 – صفر تاریخی مقابل مراکش را هم شامل می شود، به شکلی دراماتیک از راهیابی به جمع 16 تیم پایانی ناکام ماندند. 
«مسعود شجاعی» کاپیتان تیم ملی ایران با تمجید از تاثیرات مثبت کی روش در مدت حضور خود روی نیمکت ایران تاکید کرد که بازیکنان این اجازه نمی دهند تا سرمربی اسبق تیم ملی پرتغال بدون جام از تیم ملی برود. 
شجاعی در این باره اظهار داشت: بهترین و عمده ترین دستاورد او این است که ما طی 6 سال گذشته بهترین تیم آسیا بوده ایم، کی روش احترام و اعتبار بین المللی را برای ما به ارمغان آورد. 
کاپیتان تیم ملی ایران ادامه داد: مطمئنا کی روش نمی توانست این موفقیت را یک شبه به دست آورد، او هفت سال روز و شب برای تحقق این هدف تلاش کرد، تلاش های و دستاوردهای او و کادرش همواره در تاریخ فوتبال ایران باقی خواهد ماند. 
وی در ادامه مصاحبه خود تصریح کرده بود: به عنوان کاپیتان تیم ملی ایران از اینکه تحت نظر او کار کرده ام بی نهایت خوشحالم و احساس غرور می کنم. باید اعتراف کنم که از مذاکرات فدراسیون فوتبال ازبکستان با او اطلاعی نداشتم اما در مورد یک چیز اطمینان دارم و آن این است که ما اجازه نمی دهیم کی روش کشور ما را ترک کند. 
منبع: ایرنا

ارسال نظر

تازه ها