کد خبر 13804

در هفته پایانی بوندس لیگا

پروند هفته سی‌وچهارم و پایانی بوندس‌لیگای آلمان عصر امروز (شنبه) با شکست بایرن و سقوط هامبورگ پس از 55 سال بسته شد

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، با برگزاری 9 دیدار همزمان، پروند هفته سی‌وچهارم و پایانی بوندس‌لیگای آلمانعصر امروز (شنبه) بسته شد. در یکی از این دیدارها بایرن مونیخ، قهرمان زودهنگام این رقابت‌ها در ورزشگاه آلیانتس آره‌نا با نتیجه 4 بر یک مغلوب اشتوتگارت شد.

در دیداری دیگر بوروسیا دورتموند با نتیجه 3 بر یک مغلوبهوفنهایم شد. بایرلوزکوزن هم با نتیجه 3 بر 2 هانوفر را از پیش‌رو برداشت و شالکه هم با نتیجه یک بر صفر از سد اینتراخت فرانکفورت گذشت.

هامبورگ هم در خانه‌اش با نتیجه 2 بر یک مقابل بوروسیا مونشن‌گلادباخ تن به شکست داد و به بوندس‌لیگای «2» سقوط کرد. هامبورگ تنها تیمی بود که از زمان آغاز رقابت‌های بوندس‌لیگا در سال 1963 میلادی، هرگز به دسته پایین‌تر سقوط نکرده بود.

در سایر دیدارهای عصر امروز هم نتایج به شرح زیر رقم خورد:

فرایبورگ 2 - آگزبورگ صفر

هرتابرلین 2 - راسنبال لایپزیگ 6

ماینتس یک - وردربرمن 2

ولفسبورگ 4 - اف‌سی کلن یک

به این ترتیب در پایان فصل 18-2017 بوندس‌لیگا، تیم‌های بایرن مونیخ، شالکه، هوفنهایم و بوروسیا دورتموند به ترتیب با کسب عناوین اول تا چهارم، سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را کسب کردند. بایرلورکوزن نیز با کسب عنوان پنجمی سهمیه حضور در لیگ اروپا را گرفت و لایپزیگ نیز به مرحله پلی‌آف لیگ اروپا راه پیدا کرد.

در انتهای جدول تیم‌های اف‌سی کلن و هامبورگ به بوندس‌لیگای «2» سقوط کردند و ولفسبورگ هم با کسب جایگاه شانزدهمی راهی دیدار پلی‌آف برای حضور در رقابت‌های فصل آینده بوندس‌لیگا شد جایی که باید با هولشتین کیل بازی کنند.

جدول رده‌بندی بوندس‌لیگا در پایان فصل 18-2017 به شرح زیر است:

شکست بایرن در روز سقوط هامبورگ به دسته دوم/ دورتموند ناپلئونی سهمیه لیگ قهرمانان گرفت

 

منبع: میزان

ارسال نظر

تازه ها