کد خبر 93750

رییس سازمان بهزیستی کشور

رئیس سازمان بهزیستی کشور از آغاز احداث 260 واحد مسکونی ویژه مددجویان بهزیستی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به گزارش سازمان بهزیستی کشور، وحید قبادی دانا افزود: عملیات اجرایی ساخت ۲۶۰ واحد مسکن مددجویی با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و سازمان بهزیستی در چهار استان اذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کرمان و فارس به صورت ویدئو کنفرانس و همزمان آغاز شد.

وی ادامه داد: ساخت این واحدهای مسکونی براساس فاز اول تفاهم نامه همکاری بهزیستی و قرارگاه برای ساخت ۱۵۰۰ واحد مددجویی تا پایان امسال شروع می شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: اعتبار مورد نیاز اجرای این پروژه به صورت ۷۵ درصد سهم بهزیستی و ۲۵ درصدسهم قرارگاه تامین شده است.
قبادی دانا، تفاوت این پروژه را با سایر پروژه های مشابه در سهم آورده مددجویان اعلام کرد و گفت:در این پروژه غیر از معرفی زمین، مددجو هیچ مبلغی را پرداخت نمی‌کند.
وی خاطر نشان کرد: تاکنون ۱۲۲۶ خانوار واجد شرایط به قرارگاه معرفی شده اند که پس از بررسی های انجام شده پرونده ۸۳۰ خانوار تایید و کار بررسی ۱۴۴ خانوار هم در مرحله بررسی زمین است و ۲۵۲ خانوار هم در بحث زمین معرفی شده مشکلاتی داشته اند که در حال رفع ایرادات هستند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان با تاکید بر همکاری تنگاتنگ ادارات کل بهزیستی با سپاه پاسداران استان ها، ابراز امیدواری کرد تا در نتیجه همکاری ایجاد شده در پایان سال ۹۹ شاهد خانه دار شدن ۱۵۰۰ خانوار مددجوی واقع در دهک های یک الی ۳ باشیم.

تحویل اولین واحد آماده شده در نیشابور در دهه فجر
سعید محمد، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا نیز در این مراسم با بیان اینکه عملیات احداث اولین واحد تفاهم شده در بهمن ماه سال گذشته و همزمان با گرامیداشت ایام پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در حاشیه شهر نیشابور آغاز شد، افزود: این واحد مسکونی طی یک ماه آینده تحویل مددجو می شود.
وی افزود: عمده واحدهای قابل احداث در مناطق روستایی و صعب العبور قرار دارند که با تمام توان برای اجرای به موقع تفاهم ایجاد شده با بهزیستی و تحویل مسکن مناسب به مددجویان این سازمان تلاش می کنیم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) گفت: این  قرارگاه سازندگی طبق تفاهم‌نامه با سازمان بهزیستی کشور قرار است که در سطح کشور ۱۵ هزار واحد مسکونی مددجویی بهزیستی احداث کند.

بر اساس این گزارش از مجموع این ۲۶۰ واحد، ۵۸ واحد در استان آذربایجان شرقی، ۳۵ واحد در استان آذربایجان غربی، ۵۴ واحد در استان فارس و ۱۱۳ واحد در استان کرمان احداث می شود.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها