کد خبر 87377

طبق اعلام شورای شهر تهران حدود نیمی از مردم تهران در نیمه فرسوده شهر سکونت دارند و با آمدن زلزله جانشان در خطر است.

به گزارش ایگاه خبری بااقتصاد زهرا نژادبهرام عضو شورای شهر تهران در نشست خبری که به صورت مجازی برگزار شد درباره نوسازی بافت فرسوده در پایتخت اظهار داشت: مدیریت شهری سال 96، 45 میلیارد تومان و سال 97، 172 میلیارد تومان، سال 98، 282 میلیارد تومان همچنین در سال 99، 440 میلیارد تومان برای نوسازی بافت فرسوده اختصاص داده است و به عبارتی بودجه نوسازی طی 3 سال 10 برابر شده است. 

وی بیان داشت: رویکرد مدیریت شهری در بازسازی بافت فرسوده بسیار مثبت است و در تأمین بودجه نیز اقدامات مؤثری انجام گرفته به طوری که از سال 96 تا الان بودجه مورد نظر 10 برابر شده است. 

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران ادامه داد: 40 درصد جمعیت تهران در بافت ناپایدار و فرسوده زندگی می‌کنند و به نوعی سکونت در فضای نسبتاً ناامن دارند بر همین اساس من درخواست تشکیل کمیته ویژه مقابله با زلزله در شورای شهر را داشتم و به نظرم باید اقدامات مورد نیاز به صورت بلندمدت و کوتاه‌مدت انجام شود.

نژادبهرام با اشاره به وقوع زمین‌لرزه 5.1 ریشتری اخیر در پایتخت گفت: مدیریت بحران تهران در حوادث کلان در اختیار شهرداری نیست و به وزارت کشور واگذار شده است به نظرم باید تصمیم‌گیری‌ها جهت مقابله با زلزله در پایتخت بسیار دقیق انجام شود.

وی در مورد اجرای طرح ترافیک در پایتخت گفت: دیدگاه‌های مختلفی در این زمینه وجود دارد همکاران ما در کمیسیون عمران و حمل و نقل بررسی‌های لازم را انجام داده‌اند و تصمیم‌گیری نهایی بر عهده شورای عالی ترافیک تهران  است. 

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: قرار نبود که همه افراد با لغو طرح با خودروی شخصی تردد کنند بلکه تأکید بر خودقرنطینگی ‌و استفاده از خودروی شخصی برای افرادی که مجبور به حضور در محل کار بوده‌اند در نظر گرفته شد.

نژادبهرام در پاسخ به پرسش گفته می‌شود شهرداری به دلیل مسائل مالی پیگیر اجرای طرح ترافیک است گفت: سلامت مردم برای شهرداری در اولویت است علیرغم مشکلات مالی تا کنون فقط 40 میلیارد تومان برای ضدعفونی بخش‌های مختلف پایتخت توسط شهرداری هزینه شده است و منابع مالی اهمیت ندارد و سلامت مردم مهم است./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها