کد خبر 86974

طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی این وزارتخانه به دنبال تکمیل ساخت مسکن های مهر در استان همدان برای تحویل آنن به عنوان مسکن ملی سات.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، داریوش حسینی ظهر چهارشنبه در جلسه اقدام ملی مسکن که با حضور معاونین مسکن و ساختمان، معماری و شهرسازی و رؤسای ادارات درآمد و هزینه‌های عملیاتی، واگذاری زمین و ارتباطات و اطلاع رسانی در محل سالن جلسات این اداره کل تشکیل شد، عنوان کرد: با توجه به اهمیت طرح اقدام ملی مسکن برای دولت و اتمام آن برای وزیر راه و شهرسازی، باید با نگاه ویژه این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان با اشاره به اینکه تکلیف اقدام ملی باید در استان همدان هر چه سریع‌تر روشن و اقدامات به نتیجه برسد، ادامه داد: از ظرفیت و تخصص نیروی انسانی تمامی حوزه‌های اداره کل در راستای پیگیری و انجام امور مربوط به طرح اقدام ملی مسکن استفاده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از زمین‌های مازاد دستگاه‌های دولتی برای اقدام ملی استفاده خواهد شد، افزود: در صورتی که زمین مازاد برای طرح اقدام ملی مسکن شناسایی شود باید به کمیسیون ماده پنج برای تغییر کاربری اعلام شود که در نهایت در شورای مسکن استان مطرح خواهد شد.

حسینی گفت: همچنین زمین‌های دولتی که در ید دولت و اداره کل راه و شهرسازی بوده و مشکلی ندارند برای اقدام ملی استفاده خواهند شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان اضافه کرد: مشاورین معتبر به طور ثابت برای حوزه معاونت مسکن و ساختمان که مسلط بر کارهای برآورد محاسبات مربوط و تهیه و اجرای آماده سازی هستند معرفی و استفاده خواهند شد.

وی اعلام کرد: معاونت املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان موظف شده تعداد یک هزار واحد داخل شهر همدان بدون معارض و ۵۰۰ واحد به صورت مشارکت در داخل شهر همدان پیگیری و معرفی کند.

حسینی افزود: پروژه‌های نیمه تمام مسکن مهر با اولویت شهرستان فامنین که از پیشرفت فیزیکی بالایی برخوردار هستند برای افتتاح در پروژه‌های اقدام ملی مسکن هر چه سریع‌تر تکمیل می‌شود./مهر

 

ارسال نظر

تازه ها