کد خبر 71830

به دنبال افزایش قیمت بنزین

به دنبال افزایش قیمت بنزین و بالارفتن قیمت برخی کالاها خبرها حاکی از این است که قیمت مسکن مهر نیز با افزایش قیمت 20 تا 30 میلیون تومانی مواجه شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، گرچه دولتی‌ها تا ساعت 24 روز پنجشنبه 24 آبان‌ماه هیچگونه اطلاع‌رسانی درباره سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین انجام ندادند، اما 24 ساعت بعد سیل سخنان مقامات مختلف دولتی در خصوص بی تاثیری افزایش قیمت بنزین در قیمت سایر کالاها به راه افتاد.

اظهاراتی که البته چندان با واقعیت‌ها همخوانی ندارد، پس از افزایش قیمت بنزین و اجرای طرح سهمیه‌بندی، مسئولان به مردم قول داده‌اند که قیمت دیگر کالاها و خدمات افزایش نمی‌یابد. گرچه در این رابطه سازمان‌های ناظر شامل سازمان حمایت، تعزیرات، اصناف و وزارت صنعت جلساتی را برای کنترل قیمت‌ها برگزار کرده‌اند، اما برخی گزارش‌های مردمی حکایت از افزایش تا 50درصدی قیمت‌ها از جمله کرایه‌ تاکسی شهری، بین‌شهری و تاکسی‌های اینترنتی در برخی نقاط کشور دارد.

در این بین به نظر می‌رسد بار روانی ناشی از اجرای سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین بدون اطلاع‌رسانی بازار مسکن مهر را تحت تاثیر قرار داده است. به گفته فعالان بازار مسکن پردیس، طی یک هفته اخیر قیمت مسکن مهر در تمام فازهای این شهر افزایش یافته است.

یکی از مشاوران املاک شهر پردیس در این‌باره به تسنیم می‌گوید: طی روزهای اخیر قیمت واحدهای مسکن مهر در تمام فازها بین 20 تا 30 میلیون تومان افزایش یافته است.

وی افزود:‌ برخی خریداران به بنگاه‌های املاک مراجعه کرده و پیشنهاد معاوضه خودروهای خود را با واحد مسکونی می‌دهند. این خودروها معمولا حدود 250 میلیون تومان ارزش دارند، اما با توجه به افزایش قیمت‌ها دیگر نمی‌توان چنین معامله را انجام داد.

وی توضیح داد:‌ به عنوان مثال تا دو هفته پیش قیمت واحدهای مسکن مهر زون 2 و 3 فاز 11 حداکثر 210 میلیون تومان بود،‌اما امروز قیمت این واحدها به 250 تا 260 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان این‌که در سایر فازها از جمله فاز 8 نیز قیمت‌ها افزایشی بوده است؛ در فاز 8 قیمت یک واحد تحویلی 105 متری به 350 میلیون تومان و 120 متری به حدود 400 میلیون تومان افزایش یافته است.

به گفته این مشاور املاک، بار روانی ناشی از افزایش قیمت بنزین را عامل اصلی افزایش قیمت واحدهای مسکن مهر پردیس است.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها